“Diğer takımlar nereyi temsil ediyor”

18
* Gazetemizi ziyarette bulunup açıklamalar yapan Kırklareli Sanayispor Kulübü Başkanı Muammer Gürsel, Kırklarelispor Kulübü Başkanı Volkan Can’ın yaptığı açıklamaları kınadıklarını belirterek, diğer takımların nereyi temsil ettiğini sordu.

HABER MERKEZİ
Kırklareli Sanayispor Kulübü Başkanı Muammer Gürsel, Başkan Yardımcısı Serkan Keser, Basın Sözcüsü Sedat Bilgiç ve Yönetim Kurlu Üyesi Canan Bora dün gazetemizi ziyaret ederek geçtiğimiz haftasonunda yapılan Kırklarelispor Kırklarelis Sanayispor karşılaşmasında çıkan olaylarla ilgili olarak açıklamada bulundu.
Başkan Muammer Gürsel, maçtan sonra çıkan olaylarla ilgili olarak Kırklarelispor Kulübü Başkanı Volkan Can’ın yaptığı açıklamanın talihsiz bir açıklama olduğunu ve kınadıklarını belirterek şunları kaydetti:
“01 Kasım 2009 Pazar günü Kırklareli Atatürk Stadı’nda oynanan Kırklareli Spor-Kırklareli Sanayi Spor maçı ile ilgili sitemkâr lafların önce Kırklareli vatandaşı olarak sonrada Sanayi Spor olarak Kırklareli Spor Başkanı Sayın Volkan Can’a yakıştıramadık.
Çeşitli Yerel Basın Gazetelerinden takip ettiğimiz kadarı ile çelişen ve çelişkili Sitemkâr laflar hem de birçok kişinin isimlerini vererek yapılması gerçekten üzücü.
Mesela Kırklareli Sporun Başarılarını engel olmak istediği bu kişilerinde İrlandalı oldukları ifade ediliyor. Böyle bir şey var mı Kırklareli’nde yaşayıp da Kırklareli Sporun başarısını kıskanan bir tek kişi olacağına da inanmıyoruz. Maç 90 dakika boyunca çok centilmence geçti, futbolda yenmekte var yenilmekte deniliyor. Ayrıca da bu centilmenlik için Sanayi Sporu kutluyorum deniliyor. Sonra da, Sanayi Spor Sahada vakit geçirmeye ve takım arkadaşlarımı sakatlamak için çıkmışlar deniliyor. Bu sözlerinizde çelişkilidir. Hem Spor da yenmekte var yenilmekte var deniliyor, sonrada 4’te 4 galip geldik 5. maçta berabere kalınca hazmedilmiyor ve görevlilerin neredeyse tamamının isimleri verilerek kınanıyor, oldu mu bu Sayın Başkan? Hakemler tarafsız bir şekilde baskı olmadan kendi karalarını vermelerini istiyoruz deniliyor. Oysa bu sözler hakemler üzerinde baskı yaratmıyor mu?
Maçtan önce taraftarlarıma ve oyuncularıma her iki takımında Kırklareli Takımı olduğunu ve maçın centilmence geçmesini istedim deniliyor. Oysa bir başka cümlede ise, Kırklarelispor Kırklareli’ni temsil eden tek takımdır biz sıradan takım değiliz denilmektedir. Kırklareli’nde diğer takımlar nereyi temsil ediyorlar Diye sormazlar mı? 20’de 20 galibiyetle ligi bitirmek istiyoruz deniliyor. Bu tüm takımların arzusu fakat ne yazık ki, sahaya iki takımla çıkılıyor, tek takım çıkıp yalnız başına oynamıyor. Üç penaltımız verilmedi deniliyor. Hakem karalarına saygılı olmak lazım. Hiç kimse isteyerek hata yapmaz. Ayrıca tüm Stat orada her şeyi gördü basın fotoğrafları çekti. Maçtan sonra olaylar çıktı .Bizim Takım Oyuncuları haklı olarak hakemlere itiraz etti deniliyor. Böyle bir hak mı var bu neyi değiştirir. Futbol 90 dakikada bitiyor.
Kırklarelispor Kırklareli’nin takımıdır. Kırklareli’nde tek bir takım vardır. Oda Kırklarelispor deniliyor. Kırklareli Sanayispor ve diğerleri nerenin takımı diye Sormazlar mı, böylesi acemice ve cahilce beyanatlar olur mu. Takdirini halkıma bırakıyorum. Yasalar el verdiği ölçüde herkes her yerde görev alabilir. Böyle açık açık isim vererek öküz altında buzağı aramak misali herkesten şüphelenerek, hatta suçlayarak bahsedilmektedir Şık olmadı. Bizler hepimiz buranın vatandaşlarıyız her türlü üzüntülü ve sevinçli günlerimizi de hep birlikte paylaşarak yaşayacağız. Bu böylede olmalıdır, onu bunu karalayarak bir yerlere varmak mümkün değil diye düşünüyoruz.
Hakemlerin Kırklarelili, Burgazlı Babaeskili olması hiçbir şeyi değiştirmez hepside spora hizmet eden insanlar ayrımcılığa hiç gerek yok. Hepsi görevlerini elinden geldiği şekilde en iyisini yapmaya uğraştıkları kanaatindeyiz. Hakemler baskıdan dolayı çalamıyorlar sözü, ispatta edilemez, sporada gölge düşürüyor.
Bizim, 3.Lig ve 2. Lig’de başarılarımız var, biz sıradan takım değiliz sözü, haddini aşan bir söz. O yılarda Kırklarelisporda görev yapmış futbol oynamış olanların hiçbiri böyle bir laf etmedi. Bizler Kırklarelisporumuzla her zaman her şartta gurur duyduk, destekledik bugünde gurur duyuyor ve destekliyoruz. Ama diğer Takımları da sıradan yapmadan lütfen saygı gösterelim teşvik edelim, çünkü arkadan gelen binlerce, gencimizide incitmemiş, dışlamamış, aşağılamamış oluruz lütfen dikkati olalım.
ASFK ile ilgili iddialar var, o iddiaları ilgili kişiler mutlaka cevaplayacaklardır.
Ancak bizler Kırklarelispor olarak ASFK’nın yönetiminin değişmesini istiyoruz demekle yönetim değişmez. Unutmayalım ki ülkemiz demokrasi ile yönetiliyor Hatırla idare edilmiyor. Onları oraya kimse hatırla getirmedi seçimle geldiler. Zamanı geldiğinde hepsi icraatlarının hesabını verirler. Sporseverler takdir ederse tekrar göreve devam ederler, takdir edilmezler ise onların yerine yeni yönetim kurulları seçim ile görev alırlar. Bizim demokrasi anlayışımız bu.
Yok, efendim Sanayisporlu filanca futbolcu kırmızı kart aldı da böyle ceza verildi. Şimdi Kırklarelisporlu sporcumuzda kırmızı kart gördü cezası farklı olursa deniliyor, Yine yeniliyoruz. Ülkemiz gibi sporumuzda kurumlarla idare ediliyor. Keyfi idare edilmiyor. Bu işlerin eğitimini ve yetkisini almış kişiler yine kanunlar çerçevesinde işlerini yapar diye düşünüyoruz. Aksi halde düşünmek bizlerin demokratik inancımıza ters geliyor. Asıl o zaman baskı yapılıyor diye düşünüyoruz.
Kırklarelisporumuzda başından bu yana yüzlerce kişi yöneticilik yaptı, futbol oynadı, daimi taraftar oldu, ama böylesi talihsiz beyanatlar şanssız açıklamalar yapmadı. Bizler hepimiz Kırklareliliyiz öncelikle Kırklarelisporumuzla hep gurur duyduk, hep destekledik bundan sonra da bu fikrimiz asla değişmeden hatta artarak devam edecektir. Ama sporda da oynayan kazansın diye bir söz var. Diğer Kulüplerde, bizlerde kardeşiz yarın ne getireceği belli olmaz, kardeş kardeşe her zaman ihtiyacımız olacaktır. Bu nazik konuyu zedelemeyelim. Kırklarelispor tarafından sahaya açılmış bir pankart tan da söz etmeden geçemeyeceğim. Pankarta şöyle yazmışlar. “Herkes haddini bilsin? Sen kimsin” bu sözlerde haddini aşan sözlerdir. İki kardeş takımın birbirlerine Sen Kimsin’den lüksü yoktur bunu kınıyoruz.
Hiç kimse kendini met etmesin vatandaşımız şüphesiz her şeyi görüyor, anlıyor, karar veriyor bırakalım da halk takdir etsin. Bu duygu ve düşüncelerle tüm idarecilerimize, hakemlerimize, tüm kulüplerimize, cefakâr taraftarların tamamına saygı ve sevgilerimizi sunuyor. Atatürk’ümüzün dediği gibi sporun ahlaklı bir şeklide kardeşlerin artarak devam etmesine vesile olmasını diliyoruz” dedi. (dy)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here