Dibek; “Kırklarelililer, kentimize gelişi ile büyük mutluluk yaşatmış olan Ulu Önder Atatürk’ün izinden hiçbir zaman ayrılmamışlardır ve asla ayrılmayacaklardır”

11
Dibek; “Kırklarelililer, kentimize gelişi ile büyük mutluluk yaşatmış olan Ulu Önder Atatürk’ün izinden hiçbir zaman ayrılmamışlardır ve asla ayrılmayacaklardır”

Kırklareli CHP Milletveki Turgut Dibek, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Kırklareline gelişinin 79. yıldönümü nedeniyle yayımlamış olduğu mesajda günün anlam ve önemine değindi. Turgut Dibek mesajında şu sözlere yer verdi: “Türkiye Cumhuriyeti’nin ve Cumhuriyet Halk Partisi’nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Kırklareli’ne gelişinin 79’uncu yılını kutlamanın mutluluğu içerisindeyiz.

Türk Ulusunun hak ettiği tam bağımsız, laik, demokratik, çağdaş bir sosyal hukuk devletini kuran Atatürk, 20 Aralık 1930 Cumartesi günü saat 15.30’da beyaz bir trenle Kırklarelimizde coşkulu bir kalabalık tarafından karşılanmıştır. Mustafa Kemal Atatürk ziyareti sırasında, Cumhuriyet Halk Partisi defterine Kırklarelililer ile ilgili olarak "Halkçılık, devletçilik mefhumunu çok güzel anlamış olduklarını en iyi izah eden sözler, köylü ve çiftçilerin ağzından işitiliyor" sözleri ile ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirmiştir.

Kırklareliler, kentimize gelişi ile büyük mutluluk yaşatmış olan ulu önder Atatürk’ün izinden hiçbir zaman ayrılmamışlardır ve asla ayrılmayacaklardır.

Yukarıdaki duygu ve düşüncelerimle, ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü saygı, minnet ve şükranla anıyor, tüm hemşerilerime selamlarımı iletiyorum.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here