Dibek; “CHP, Atatürk’e ve onun devrimlerine gönül vermiş olanların partisidir”

26
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kırklareli Milletvekili Av. Turgut Dibek CHP’nin Kuruluşu’nun 91. Yıldönümü dolayısıyla yaptığı açıklamasında şunları kaydetti:
HABER MERKEZİ
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kırklareli Milletvekili Av. Turgut Dibek CHP’nin Kuruluşu’nun 91. Yıldönümü dolayısıyla yaptığı açıklamasında şunları kaydetti:
“Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran Cumhuriyet Halk Partisi 9 Eylül 1923 tarihinde kurulmuştur. 91 yıllık Türkiye’mizin en köklü çınarının bir ferdi olmaktan her zaman onur duyuyoruz. Cumhuriyet Halk Partisi, Türkiye Cumhuriyetinin kurulmasında ve Türk siyasi tarihinin oluşmasında birincil rol oynamıştır. Cumhuriyet Halk Partisi’nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk “Benim iki büyük eserim vardır. Biri Cumhuriyet Halk Partisi diğeri Türkiye Cumhuriyeti’dir” diyerek partimizin önemini açık ve net bir şekilde dile getirmiştir.
Cumhuriyet Halk Partisi, Atatürk’ün kurduğu, ilkelerini saptadığı ve ölümüne dek genel başkanlığını yaptığı bir partidir. Dahası Milli Mücadele’nin içinden süzülüp gelmiş, Müdafaa-i Hukuk Cemiyetleri temeli üzerinde yükselmiştir. Bu anlamda, Atatürk’e ve onun devrimlerine gönül vermiş olanların partisidir.
Ülkemizi, demokrasimizi, toplumumuzu sıkıntıya sokan iç ve dış güçlere karşı Atatürk ilke ve devrimlerini, Cumhuriyetin temel niteliklerini, demokratik, laik hukuk devleti ve hukukun üstünlüğü mücadelesini CHP ailesi olarak daha çok kararlılık ve daha büyük inançla sürdüreceğiz. Duraksamayacağız, yılmayacağız. CHP, aydınlanmacıların, emperyalizme geçit vermeyenlerin, dayatmalara direnen tam bağımsızlıkçıların partisidir. Çağdaşlaşma yolundaki yürüyüşümüzü ara vermeden devam edeceğiz. 
Bu duygu ve düşünceler ile, üyesi bulunmakla en büyük onuru duyduğum, laiklikten ödün vermeyenlerin, Atatürkçü düşünceden ayrılmayanların, hukukun üstünlüğünden asla vazgeçmeyenlerin, ulusal birliğini koruyan ve Cumhuriyete olan bağlılığını her zaman ve her yerde gösterenlerin partisi olan Cumhuriyet Halk Partisi’nin kuruluşunun 91’inci yıldönümünü kutluyorum.” (Savaş Eskici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here