Dibek, Altınorak ve Gürbüz aday adaylıklarını açıkladı

11
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)’nin yapılan haftalık toplantısında, Milletvekili Turgut Dibek, eski milletvekili Yavuz Altınorak ve Kırklareli belediyesinin İtfaiye Müdürü Kenan Gürbüz aday adaylıklarını açıkladılar.

 

Vahit İŞBAŞARAN
LÜLEBURGAZ
İlçe Başkanı Zevcan Aşar başkanlığında yapılan toplantıya milletvekili aday adayları olan Milletvekili Tansel Barış, eski milletvekili Gürcan Ersin ve Mehmet S.Kesimoğlu, Hakan Dedeoğlu ve Turabi Kayan katıldı.
İlçe Başkanı Zevcan Aşar yaptığı açılış konuşmasında, aday adaylarının belirlenmesi için ön seçim veya merkez yoklaması ile belirlenmesi kararının 18 Mart tarihinde belli olacağını belirterek, Tıp mensuplarının bayramını kutladı.
Toplantıda ilk sözü alan Kırklareli milletvekili Tansel Barış "14 Mart günü Ankara’da 20 bin sağlık personeli ile beraberdik. Sağlık çalışanları sorunlarının çözülmemesi halinde  grev hakkını kullanacaklarını  belirterek destek istediler. Sağlık özelleştiriliyor. Sağlık konusunda herkes sorun yaşıyor. Devlet hastaneleri özelleştirilecek. Daha çok katkı payı istenecek. Bu herkesin kulağına küpe olsun. Halkın sağlığı satılamaz. Biz buna karşı çıkacağız. Lüleburgaz’a gelmemem dolayısıyla, Tansel Barış aday adayı olmayacak dedikoduları çıkarıldı. Yoğun çalışmalarım nedeniyle gelemedim. Milletvekili aday adayıyım. Hükümetin partizanlıklarına son vermek için aday adayı oldum. 4 yıllık vekilliğim süresince büyük tecrübeler kazandım. Ergene için çok uğraştım. Ergene için artık proje zamanı bitmiştir. Sizlere 25 yıl doktor olarak hizmet ettim.4 yılda vekil olarak görev yapıyorum. Sizlerden bir dönem daha hizmet etmek istiyorum" dedi.
Kırklareli Belediyesinde itfaiye müdürü olarak görev yapan Kenan Gürbüz’de milletvekili aday adayı olduğunu açıkladı.
Milletvekili aday adayı olduğunu açıklayan eski milletvekili Yavuz Altınorak’da yaptığı açıklamada "18 Mart tarihini sabırsızlıkla bekliyoruz. Genel Merkez kararının ön seçim olarak çıkacaktır" dedi.
Milletvekili aday adaylığını Lüleburgaz’da açıklayan milletvekili Turgut Dibek şunları söyledi.
"Seçim startını verdik. Seçime en hazır parti CHP’dir.l992 yılından beri aktif görevdeyim. Adayı adayı olduğumu Lüleburgaz’da açıklıyorum" dedi.
Kadın Kolları Başkanı Makbule Tuna’da konuşmasında aday adaylarına başarılar dileyerek 14 Mart Tıp Bayramını kutladı.
Eski milletvekillerinden Gürcan Ersin’de konuşmasında " yaptığım çalışmalarda partimizin büyüdüğünü görüyorum. Bu çalışmalar tarihi neticeyi getirecektir. Planlı ve programlı çalışıyoruz. Aile Sigortası, Başbakan’ın kimyasını bozmuş. Son günlerde halkımızın ağzında aile sigortası var. Çiftçimize mazotu 1,5 TL.’ye vereceğiz. Taşeron olayını kökünden söküp atacağız. Güzel projelerimiz var. İntibak yasasını mutlaka çıkaracağız. Kobi’ lere büyük önem veriyoruz. Sınırsız kredi vereceğiz. İşsizlik sorununu çözümleyeceğiz. Seçimlere iddialı giriyoruz. İktidar olacağımızın müjdesini buradan ben veriyorum" dedi.
Turabi Kayhan’da yaptığı konuşmada şunları söyledi. "Tıp mensuplarının bayramlarını kutluyorum. Türkiye’nin sağlıklı düşünceye ihtiyacı var.68 adet gazeteci tutuklandı. Niye tutuklandıklarını, cezalarını bilmiyorlar. Bu toplumun sadakaya ihtiyacı yok" dedi.
Tuna Soykan’da yaptığı konuşmada,  aday adaylarına başarılar diledi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here