“Devletten aldığının fazlasını veren bir ilçeyiz”

10
Kırklareli’nin Demirköy İlçe Kaymakamı Kaya Çelik, devletin ilçeye yaptığı yatırım miktarına karşılık ilçe olarak aldığından katbe kat fazlasını devlete veren bir ilçe olduklarını belirterek şunları kaydetti:
HABER MERKEZİ
“Demirköy ilçesi ve köylerinde ikamet eden vatandaşlarımızın yüzde 85’i geçimini ormancılıkla sağlıyor. Arazilerimiz tarıma elverişli olmadığından ikinci sırada Hayvancılık 3. sırada ise Tarım yer alıyor. Yıl boyunca ilçemize yapılan yatırımların katbe kat fazlasını biz devletimize 11 milyon liralık Orman Ürünü üretimi yaparak veriyoruz. 
İlçemiz Eko Turizm yapılabilecek bir doğa güzelliklerine sahip. Dünyada sayılı durumda bulunan Longoz Ormanları ilçemiz sınırları içerisinde bulunuyor. Limanköy Gümrük Sınır Kapısı’nın faaliyete geçirilmesi ile buradaki turist girişi ile ticaretin artacağına inanıyorum. Deniz Gümrüğü’nün oluşturulması ile özellikle Romanya, Bulgaristan ve Rusya’dan gelecek turist sayısında önemli artışlar olacaktır. İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından İğneada Beldemize yapılabilecek Feribot Seferleri ilçemizde turizmin canlanmasına da katkıda bulunacaktır. 
İlçemizdeki nüfus son 3 nüfus sayımı oranına bakıldığında giderek azalmaktadır. Şu an ki nüfusumuz 9 bin 800 civarında bulunuyor. Bu nüfus yaz ayları ile birlikte 30 binlere kadar çıkabiliyor. 
İğneada Beldemizde 1 adet Balıkçı Barınağı bulunuyor. Burada şu anda 2. Balıkçı Barınağı’nın yapımı devam ediyor. Kozmopolit bir nüfusa sahip olan ilçemizde asayiş sorunumuz bulunmuyor. Çok sakin olan ilçemiz tam anlamı ile tatilciler için ideal bir yer. Yenice-Demirköy arasındaki 30 kilometrelik yolun 10 metre genişliğe ulaştırılması çalışmaları devam ediyor. Bu çalışmaların tamamlanması ile ilçemize ulaşım daha rahat ve çabuk olacak. Durum böyle olunca da ilçemizde turizm daha da gelişecek. Av turizmi için de ideal mekanlara sahibiz. Av Turizmi de ilçemizde geliştirilebilir. Bunun yanında ilçemizde Kapalı Spor Salonu yapımı için çalışmalar başlattık.” (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here