“Devletin itibarı karlar altında kalmasın”

10
Cumhurbaşkanlığı Devlet Denetleme Kurulu’nun (DDK) rahmetli Muhsin
Yazıcıoğlu ve yanındaki 5 kişi hakkında vermiş olduğu raporla ilgili
olarak Alperen Ocakları Edirne Şube Başkanı Alpaslan Cankaloğlu yaptığı
açıklamasında şunları kaydetti:

HABER MERKEZİ

“25 Mart 2009 tarihinde helikopterin düşmesi nedeniyle Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ile beraberindeki  beş kişinin hayatlarını kaybettiği olayı müteakiben gerek arama ve kurtarma faaliyetlerinde  ortaya çıkan gecikmeler ile ilgili iddiaların araştırılması gerekse söz konusu kazanın nedenlerinin belirlenmesine dair yürütülen teknik inceleme ve araştırmaların yeterliliğinin değerlendirilmesi amacıyla Merhum Muhsin Yazıcıoğlu’nun eşi Sayın Gülefer Yazıcıoğlu ve Büyük Birlik Partisi tarafından oluşturulan kaza kırım ekibi tarafından ortaya çıkartılan birçok iddialar ile kamuoyuna yansıyan diğer iddialar da  Cumhurbaşkanlığı  makamına sunulduğunu   Cumhurbaşkanımızın talimatları ile   Devlet Denetleme Kurulunca  yürütülen çalışma sonucunda ortaya çıkan raporda  iddialarımızın doğruluğu ortaya çıkmıştır.
DDK Raporu’nun TBMM Komisyonu’nun raporuyla da örtüştüğünü, artık  elinizde DDK’nın raporu da var, Helikopter enkazından, kaza öncesine ilişkin irtifa ve güzergâh gibi kaza nedeninin belirlenmesine yardımcı olabilecek ilave uçuş bilgilerini bulunduran  ARGUS 5000 CE ve SKYMAP IIIC GPS cihazlarının kaza mahallinden kim aldı?
Arama-kurtarma faaliyetlerinde yaşanan bilgi kirliliği ile Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı (TİB ) tarafından  belirlenen kaza yerine ilişkin koordinatlarda hiç arama yapılmamasına ilişkin ciddi ihmal ve eksiklikler birlikte düşünüldüğünde,  Cumhuriyet Savcılığınca bu olayın aydınlatılması gerekmektedir.
Buradan ilgili kurumlara sesleniyorum. Alperenler  22 aydır Yüce Türk Adaletine güvendi, bekledi. Kimin ihmali, kusuru, kasıtı varsa ortaya çıkartın  ve  gereğini yapın millet vicdanını rahatlatın. Devletin itibarını kar altın da bırakmayın.” (s)
 
 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here