Devletimin birimleri böyle olmalı Teşekkürler Devletim, teşekkürler Sayın DSİ Genel Müdürüm

6

BİR KÖYLÜ ÇOCUĞU    

Vedat ALPARSLAN
E-Mail: valpaslan@hotmail.com
0532 540 9594 Büyükmandıra-Kırklareli

Kırklareli ili, 5 bin 500 nüfuslu Büyükmandıra Beldesi Sulama ve Tarımsal Kalkınma
Kooperatifleri’nin Yönetim Kurulu Başkanıyım. Büyükmandıra Beldesi’ne ait tarım arazilerimizin yaklaşık 5000 dekar alanı son iki yıldır (2008 ve 2009 ) susuzluk yüzünden ekilememişti.
Buna benzer bir teşekkür yazısını 01 Şubat 2010 tarihinde Yeşilyurt Gazetesi’nde yazmıştım. DSİ XI. Edirne Bölge Müdürlüğünce Beldemde çıkarılan 3 adet yeni derin sondaj kuyusunun motopompları için Ankara’ya gittim. Sayın DSİ Genel Müdürü Haydar Koçaker’den gördüğüm ilgi karşısında bir kez daha devletime şükranlarımı sundum.
Gitmemin nedeni; çıkarılan yeni kuyuların motopomplarının ihalelerinin 2010 Nisan ayında yapılmasıydı. Çeltik ekimi tarihi Mayıs ayının ilk haftasında başlar. Pompaların gelişi geç kalacağı için mümkünse imkanlar dahilinde önce tedarik edilmesi hususunu dile getirdim. Sayın Genel Müdürüm derhal konuyla ilgili birimleri arayarak sorunu anında çözdüler.
Konuyla ilgilenen; Sayın Genel Müdür Yardımcısı Güven Karaçuha’ ya, Sayın İkmal Şube Müdürü Recai Kaya’ya, ilave sulama sahası için görüştüğüm Sayın Cengiz Sağnak’a gerçekten göstermiş oldukları ilgiden dolayı teşekkür ederim.
Büyükmandıra ovasına yeni derin kuyular açtırmak üzere girişimler yaptım. Konuyla ilgilenen
Sayın; Cengiz Sağnak Bey sorunlarımıza imkanları doğrultusunda iyileştirme yapılarak köylümüzü güçlendirmek gereklidir mantığını savunarak yardımcı olacaklarının sözünü verdiler.
Sayın Genel Müdürüm Haydar Koçaker; Planlı ve imkanlar doğrultusunda iyileştirme yaparak bu çiftçilerimiz ve köylülerimiz sizin gibi pratik çözümler üreterek sorunları çözülürse kalkınır. Ben her zaman şunu savunmuşumdur. Saygılı ve devletimizden istemesini bilmeliyiz.
Balık baştan kokar derler ya? İşte bu balık güzel bir balık. Böyle yöneticilere can kurban.
Bir dahaki yazımda bu yöreye girişimlerimin neticesinde yapılması düşünülen baraj ile ilgili sahayı ve gelişmeleri yazacağım.
Saygılarımla.

 

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here