Devlet Hastanesi’nde yaşananlar sümenaltı mı ediliyor?

7
* Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kırklareli Milletvekili Av. Turgut Dibek, Kırklareli Devlet Hastanesi’nde06 Ekim 2009 tarihinde yaşanan Fuel-Oil Operasyonu sonrası yapılan araştırmalarda, olaylara Kırklarelililerinde tanıdığı çok önemli kişilerin isimlerinin de tespit edilmesinden dolayı sümenaltı edilmek istendiğini ileri sürdü.

HABER MERKEZİ
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kırklareli İl Başkanlığı tarafından 11 Temmuz 2010 Pazar günü Paşa Cafe’de düzenlenen basın toplantısına katılan CHP Kırklareli Milletvekili Av. Turgut Dibek, Kırklareli Devlet Hastanesi’nde yaşanan Fuel-Oil Operasyonu ile ilgili olarak iddialı açıklamalarda bulundu.
Kırklareli Devlet Hastanesi’nde yaşanan olaylarla ilgili olarak bir takım belgelere sahip olduğunu belirten CHP Kırklareli Milletvekili Av. Turgut Dibek şunları kaydetti:
“Devlet Hastanemizde yaşanan olaylarla ilgili olarak bana vatandaşlardan gelen bir takım belgeler ve bilgiler var. Bu konuyu ben gündemime aldım. Aslında bundan 2 ay kadar önce Sağlık Bakanlığı’na soru önergesi vermiştim. Orada yapılan ihalelerle ilgili olarak zaten biliyorsunuz bir soruşturma yapılmıştı mazot olayından ondan sonra ihalelerle ilgili bakanlık Müfettiş göndermişti. Bana da ihalelerle ilgili buradan bilgiler, belgeler gelmişti. Ama en son ayrı belgeler geldi.
* “Olay kapatılmaya çalışılıyor”
Hastanedeki ihalelerle ilgili mahkeme izniyle telefon konuşmaları yapılmış. O telefon konuşmalarında ihaleye açıkça fesat karıştıran isimler tek tek zaten konuşmalarda sabit. İhaleler nasıl pazarlanıyor, kimlere pazarlanıyor çok önemli isimler var içlerinde. Az çok tahmin ediyorsunuz. O konuşmalarda Kırklareli’de önemli kişiler, önemli kişilerin yakınları telefon konuşma trafiğinde yer almışlar. Tabi o telefon konuşmaları içerisinde suç unsurları çok sabit. Konu henüz daha Savcılık tarafından dava konusu yapılmamış. Anladığım kadarıyla kapatılmaya çalışılıyor. Bilgiler ve konuşma metinleri bana gönderildi.
Sağlık Bakanlığı’nın açıklaması gelsin onu da gündeme taşıyacağım. Yani Kırklareli’de o konu tahmin ediyorum önemli bir noktaya gelecek. Çünkü isimler önemli. Sümenaltı yapıldığını görüyorum orada isimler çok net. Halilen önemli isimler olduğu için sümenaltı edilmek istenmiş olabilir. Ama Sayın Bakan bir açıklama yapsın ihalelerle ilgili biz tespitlerimizi yaptık, yoksuzluklar var usulsüzlükler var yada hiç yok. Bir şeyler yaptık ettik ama genel öbür olay özellikle artık çok ciddiye binmiş bir olay. İhaleye fesat karıştırma, ihalelerin bağlanması, hastane dışındaki insanların, hastane içindeki kişilerle irtibatları, hastanedeki kişilerin siyasal ve siyasetçilerle irtibatları onlar önemli. Onları da kısa bir zaman içerisinde kamuoyunun bilgisine sunacağım. Ama önce Meclis gündemine getirip, ondan sonrada Kırklareli’nin gündemine getireceğim.” (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.