Desteklenmesi gereken yatırımlar masaya yatırıldı

13
Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı (KKYDP) kapsamında 2011 yılı uygulamalarının başlamasından önce Kırklareli’de desteklenmesi gereken yatırım konularının belirlenmesi ve üreticilere Hibe Desteği ile verilen Tarım Makineleri’nde hangilerine öncelik verilmesi gerektiği ile ilgili görüş alış verişinde bulunmak üzere Tarım İl Müdürlüğü’nde toplantı düzenlendi.

HABER MERKEZİ

İl Müdürü Hasan Çebi’nin başkanlık ettiği toplantıya; Destekleme Şube Müdürü Erhan Güçlü, İl Proje Yürütme Birimi, Kırklareli Ziraat Odası, Ticaret Borsası, Ticaret ve Sanayi Odası, Kırklareli Holstein Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği, Dokuzhöyük ve Hamitabat Tarımsal Kalkınma Kooperatifleri, Kırklareli Arı Yetiştiricileri Birliği, Pınarhisar Bal Üreticileri Birliği ile Genç Çiftçiler katıldı.
Toplantının başlangıcında ilimizde 2006 yılından itibaren KKYDP kapsamında yapılan çalışmalar hakkında bilgiler veren Çebi, düzenlenen toplantı sonucunda ilimizde desteklenmesi gereken öncelikli yatırım konuları ile makine ve ekipman isimlerinin yayımlanacak tebliğde yer alması amacıyla öneride bulunacaklarını belirtti.
Toplantı esnasında İl Proje Yürütme Birimi tarafından katılımcılara Kırsal Kalkınma Programı’nın başlangıcından bu güne kadar ilimizde uygulanan gerek ekonomik yatırımlar ve gerekse makine ekipman projeleri çerçevesinde bilgi verilerek gerçekleşen uygulamalar ile ilgili veriler tablo şeklinde hazırlanarak katılımcılara sunuldu.
Katılımcıların ayrı ayrı görüşlerini ifade etmesinden sonra öncelikli konuların belirlenmesi amacıyla Destekleme Şube Müdürlüğü tarafından hazırlanan anketin katılımcılar tarafından doldurulması talep edilerek yapılan anket sonuçlarının değerlendirileceği, Bakanlık tarafından uygulanan KKYDP yatırımları kapsamında ilimize tahsis edilen ödeneklerin belirlenen yatırım konuları ve makine-ekipmanlar çerçevesinde değerlendirilmesi gerektiği sonucuna varıldı. Yapılan bu toplantının 2011 yılında uygulanacak yatırımların ilin ihtiyaç ve önceliklerinin belirlenmesi noktasında katkı sağlayacağı ortak mutabakat olarak benimsendi. (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here