Destekleme başvuruları için son tarih Nisan 2010

20
Destekleme başvuruları için son tarih Nisan 2010

Üreticilere yapılması planlanan prim ödemelerinin son başvuru tarihi 1 ve 30 Nisan olarak belirtildi.

Edinilen bilgilere göre yağlık ayçiçeği, dane mısır, aspir ve kanola üretimi yapan çiftçilere verilecek olan desteklemelerde; yağlık ayçiçeği, kolza ve aspir ürünleri için 1 Nisan 2010, dane mısırda ise 30 Nisan 2010 tarihlerinin son başvuru tarihleri olduğu açıklandı.

Destekleme primlerinin miktarları da şu şekilde açıklandı:

Kg başına yağlık ayçiçeği için 21 Kr, kanola için 23 Kr, aspir için 25 Kr ve dane mısır için 4 Kr.

Üreticiler, belirlenen sürelerde başvurmalarının ardından elektronik ortamda 10 gün içerisinde askıya çıkacak sonuçların sonrasında, kendilerinden istenen belgelerle birlikte Tarım Il Müdürlüklerine başvurarak primlerini alabilecek.

Istenen belgeler; başvuru dilekçesi, alım-satım belgesi (Müstahsil makbuzu veya fatura ) ve/veya borsa alım satım beyannamesi, belirtilen belgeler işlenen tarım arazisinin mülkiyeti eşi ve/veya birinci derecede akrabalarına ( anne, baba ve çocuklarına) ait ise maliklerin onaylarının bulunduğu Muvafakat name ve ürün satışı yapan kişinin vukuatlı nüfus kayıt örneği, tüzel kişilerde ise yetki belgesinden oluşuyor.

Komisyonca istenecek tüm belgelerin asıllarının kaybolması veya zayi olması durumunda; belgeyi düzenleyen kişi ve kuruluştaki nüshasının noterce tasdikli örneğinin dikkate alınacağı bildirildi.

Fakat birlikler ve borsalar tarafından verilen belgelerin kaybolması veya zayi olması durumunda ise ‘Bu belge aslının zayi olması nedeniyle kişinin müracaatına binaen verilmiştir’ ibaresi yazılmış ve tasdik edilmiş olması kaydıyla komisyonlarca geçerli kabul edileceği vurgulandı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here