“Derneğimizin amacı, şehit ve gazi ailelerini aynı çatı altında toplamak”

10
“Derneğimizin amacı, şehit ve gazi ailelerini aynı çatı altında toplamak”

29 Ekim’de faaliyete geçen Kırklareli Şehit ve Gazi Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Hüsamettin Duman, dernek uygulamaları hakkında bilgiler verdi. Hüsamettin Duman, Kırklareli ve ilçeleri de dahil olmak üzere, şimdilik tespit edilen 32 civarındaki şehit ve gazi ailelerini biraraya getirmeyi hedefliyor.

Derneğin daha yeni faal olmasına rağmen dernek başkanı Duman, derneğin kuruluş amaçları doğrultusunda gerçekleştirmeyi planladığı Şehit ve gazi aillerini biraraya getirmek  için çalışmalara başladı. 

Duman, Kırklareli ve ilçelerinde şu ana kadar tespit ettiğimiz şehit sayısı 32 civarında diyerek; “Tespit ettiğimiz şehit ailleri ve gazileri ile birlikte yakınlarını derneğimiz bünyesinde toplamak istiyoruz. Bize gelemeyenlere de biz gideceğiz. Derneğimiz, şehit ailelerinin her zaman bir arada olabileceği bir yer.

Bir arada kararlar alacağız

Tabi ileri de ne yapmamız gerekiyorsa bunları yine üyelerimizle arkadaşlarımızla toplanıp ona göre bir karar vereceğiz. Bir arada kararlar alacağız. Şimdilik 7 üyemiz var. Üyeliklerimizi ne kadar fazlalaştırırsak derneğimiz o kadar yükselecektir. Şehitlere yönelik bir derneğin geç kalınmış bir uygulama olduğunu düşünüyorum.

Biz geçici olarak bir yönetim kurduk

Ben burada başkan olarak kendi kararlarıma göre hareket etmeyi hiçbir zaman düşünmüyor ve diğer üyelerinde fikrini alarak karar vermeyi uygun görüyorum. Üye sayımızı tamamlayıp yeniden bir genel kurul yapacağız. Düzenimiz tam olarak oturmuş olduğunda herkes işini bilecek ve herkese bir görev verilecek. Şehit ve Gazi Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’ni açmakta destekleri olan Sn. Valimiz Cengiz Aydoğdu ve Tugay Komutanı Hakan Akkoç’a şehit ve gazi ailelerinin yanında oldukları için teşekkürlerimizi sunuyoruz.” diye konuştu.

Derneğe Kırklareli halkının desteğini beklediğini de sözlerine ekledi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here