Dermenci; “Trakya’ya Kontrolsüz Geçişler önlenmeli”

14
Kırklareli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Ali Dermenci, kurbanlık büyükbaş hayvan fiyatlarında geçen yıla göre yüzde 10 artış olduğunu söyledİ.
HABER MERKEZİ
Kırklareli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Ali Dermenci, kurbanlık büyükbaş hayvan fiyatlarında geçen yıla göre yüzde 10 artış olduğunu söyledİ. Trakya’da yeteri kadar kurbanlık olduğunu belirten Dermenci, sadece Kırklareli’de 15 bin büyükbaş kurbanlık hayvanın bulunduğunu vurguladı.
Fiyatlarda normal düzeyde artış olduğunu ifade eden Dermenci; "Kurbanlık büyükbaş hayvan fiyatlarında geçen yıla göre yüzde 10 artış oldu. Fiyatlardan alıcı da satıcı da memnun olmalı. Bu yıl kurbanlık büyükbaş hayvanlarımız 6 bin 500 liradan satışa sunulacak" dedi.
Dermenci, Trakya’nın hastalıktan ari bir bölge olduğunu, Kurban Bayramı’nda Anadolu’dan geçecek kurbanlıkların özel bir işleme tabi tutulması gerektiğini söyledi. Bu konuda, İstanbul’daki kontrol noktalarında çalışan personele büyük görev düştüğünü aktaran Dermenci; “İstanbul’dan Trakya Bölgesi’ne geçecek hayvanların kontrollerinin en iyi şekilde yapılması gerekiyor. Kontrolleri yapılmamış ve izin alınmamış hayvanların Trakya Bölgesi’ne geçişine müsaade edilmemeli. Hastalıklı hayvanların bölgemize girmesi halinde, uzun yıllardır Trakya’nın hastalıktan ari bir bölge ilan edilmesi için gösterdiğimiz çaba boşa gidecek ve Trakya’da hayvancılık büyük zarar görecek." 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.