Dermenci; “Besicilerimizin devlet desteği olmadan ahırlarını modernleştirme şansı yok”

31
Kırklareli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği (DSYB) Başkanı Ali Dermenci; "Besicilerimizin devlet desteği olmadan ahırlarını modernleştirme şansı yok" dedi…
HABER MERKEZİ
Kırklareli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği (DSYB) Başkanı Ali Dermenci; "Besicilerimizin devlet desteği olmadan ahırlarını modernleştirme şansı yok" dedi.
Kırklareli’nin hayvan hastalıklarından ari bir bölge olduğunu hatırlatan Dermenci, Kırklareli’de modern hayvancılığa geçiş yapılması gerektiğini belirtti.
Besicilerin ağıllarını modernize etmesi gerektiğini ifade eden Dermenci, şöyle devam etti:
"Trakya olarak Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın Doğu ve Güney Doğu’da uyguladığı ahır hijyeni ve modernizasyonu yüzde 50 hibe desteklerinden bizlerde yararlanmak istiyoruz. Trakya’da daha modern ve hijyenik hayvancılık yapılmak isteniyorsa bunun ilk adımı ahırların modernizasyonundan geçiyor. Besicilerimizin devlet desteği olmadan ahırlarını modernleştirme şansı yok." 
Kırklareli’de modern hayvancılık yapılması gerektiğini ifade eden Dermenci; "Hayvan hastalıklarında ari bir bölge olan Kırklareli’ne gerekli hassasiyet gösterilmelidir. Bu çalışmalar ile hayvancılık faaliyetlerinin daha fazla gelişeceğine ve artacağına inanıyorum" dedi. (aa)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here