“Dereköy Sınır Kapısı TIR Trafiği’ne mutlaka açılmalı”

9
Kırklareli Valisi Muammer Muşmal Kırklareli’de göreve başlar başlamaz
başlattığı ilçe toplantılarının ardından 03 Aralık 2010 Cuma günü
Kırklareli Halk Eğitim Merkezi’nde merkez ilçe toplantısını
gerçekleştirdi.

HABER MERKEZİ

Kırklareli Vali Yardımcısı İsmail Gültekin Tarım’dan Sanayi’ye, Sağlık’tan Ormancılığa, Turizm’den Eğitim’e kadar merkez ilçe hakkında birçok bilgi verdi.
Kırklareli Valisi Muammer Muşmal Kırklareli için Dereköy Sınır Kapısı’nın önemli olduğunu belirterek şunları kaydetti;
“Dereköy Sınır Kapısı daha öncesinde TIR Trafiği’ne açık kalmış ve yol probleminden dolayı çok verimli olmayarak tekrar TIR Trafiği’ne kapatılmış. Herkes bu kapının TIR Trafiği’ne açılmasını istiyor bizde çok arzu ediyoruz. İnşallah onunla ilgili siyasi bir karar verilmesi lazım. Hem ülkemiz adına hem de komşu ülke Bulgaristan adına. Bize düşen görevi yerine getirmek için en azından fikir bazında işleri çözmeye başlıyoruz. Ankara’ya gidip bir takım çalışmaların ardından Bulgaristan’a giderek orada çalışmalar yürüyerek en azından bir takım girişimlerde bulunacağız.”
İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Saymaz Kırklareli Belediye Başkanı Av. Cavit Çağlayan’a teşekkür ederek Çamlık Mevkii’nde bulunan arazinin İl Sağlık Müdürlüğü’ne tahsis edildiğini fakat küçük çaplarda problemler olduğunu ifade etti.
Bakanlığın yapılacak 250 Yataklı Hastane’nin projesini çizileceğini ifade eden Saymaz problemlerin kalkmasının ardından hiçbir sorunun kalmayacağını belirtti. Vali Muşmal Kırklareli’nin yaşlılık oranının yüksek olduğunu ifade ederek toplantının verimli geçtiğini belirtti. (ue)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here