“Dereköy Sınır Kapısı kısa sürede TIR Trafiği’ne açılacak”

21
Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ertuğrul Ziya Çetintaş Dereköy Sınır Kapısı’nın TIR Trafiği’ne açılması için kısa süreli bir çalışma kaldığını söyledi.
HABER MERKEZİ
Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Çetintaş Dereköy Sınır Kapısı’nın TIR Trafiği’ne açılması için girişimlerde bulunurken, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu iki ülke arasında diplomatik kriz yaşandığını belirterek; “Biz kapıyı açsak da arkası duvar. Bulgaristan’ın böyle bir girişimi yok” demişti.
Geçen süreç içerisinde diplomatik kriz çözülmüş, Bulgaristan tarafında yol çalışmaları başlamıştı. Yol yapım çalışmalarında neredeyse sona gelindiğini belirten Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ertuğrul Ziya Çetintaş; “Bulgaristan tarafında yaklaşık 4 kilometrelik bir yol çalışmasının kaldığını gördük. Bu yolun da bitmesinin ardından iki ülkenin de ortak kararıyla Dereköy Sınır Kapımız TIR Trafiği’ne açılacak. Kapının açılmasıyla ticarette kullanılan TIR’lar Avrupa’ya daha kısa yoldan ulaşacak. Gerçekleşecek olan hareketlilik ilimiz için faydalı olacak. Temennimiz Bulgaristan tarafındaki çalışmaların biran önce bitirilerek, kapının en kısa sürede TIR Trafiği’ne açılmasıdır” dedi. (Ufuk Ertop) 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here