Derbi Olaylı Geçti

10
Derbi Olaylı Geçti

Kırklareli Amatör Süper Ligi’nin ikinci devresi bu hafta sonu 31 Ocak Pazar günü oynanan karşılaşmalarla başladı. Haftanın en önemli maçı olan Derbi maçı olaylı geçti. Kırklarelispor 11. dakikada öne geçti. Ardından maç çok çekişmeli geçmeye başladı. Özellikle Babaeskispor’lu taraftarlar sahaya yabancı madde atarak hakemi etki altına aldı. 35. dakikada Kırklarelispor’lu Hasancan Özkan’ın topa müdahalesinden sonra ayağı rakibinin sırtına çarptı ve taraftardan etkilenen yan hakem bayrağını ısrarla kaldırarak Hasancan Özkan’a kırmızı kart çıkarttırdı.

 Maçta sürekli yüksek tansiyon vardı. Babaeskispor’lu taraftarlar gol gelmedikçe küfürlü tezahürat yaptılar. Her şeye rağmen sahada ki mücadele izlenmeye değerdi. Her iki takım oyuncuları da çok hırslıydı. Iki takımda sahaya mutlak üç puan parolasıyla çıktı.                         Kırklarelispor zorlu zeminde galip gelerek aradaki puan farkını daha da açtı. Ve şampiyonluk yolunda çok önemli bir engeli aşarak yoluna devam etti.

Kırklareli Amatör süper ligin ikinci yarısı derbi ile başladı. 31 Ocak Pazar günü Babaeski şehir stadında Babaeskispor – Kırklarelispor derbisi saat 14:00 da başladı. Kırklarelispor taraftarları takımlarını yağmur altında yalnız bırakmadı ve tam 7 otobüs Babaeski’ye takımlarını desteklemeye geldiler. Babaeskispor taraftarları ise kendi bölümlerini tıklım tıklım doldurarak takımlarını maç boyunca desteklediler. Maça damga vuran olay ise yan hakemin, Babaeskispor taraftarları etkisi altında kalarak Kırklarelispor’lu Hasancan Özkan’ı kırmızı kartla oyundan attırması oldu. Yağmurun şiddetini giderek arttırdığı mücadele de iki takım oyuncularının çekişmeli sahneleriyle geçti. Kırklarelispor 11. dakikada attığı golle 1-0 öne geçti. Golden sonra çılgına dönen Babaeskispor taraftarları mağlubiyeti hazmedemeyerek sürekli küfürlü tezahürat yaptılar. Bu küfürlü tezahüratlar Babaeskispor’un sahasının kapanmasına neden olabilir. Maçın gözlemcisinin küfürlü tezahüratlarda sürekli not tutması Babaeskispor’un ceza alacağının habercisiydi. Maçın diğer önemli olayı ise Kırklarelispor Başkanı Volkan Can’ın protokolü terk ederek kendi taraftarlarının yanında maçı izlemesi oldu. Kırklarelispor taraftarı maç başında açık tribüne alındı. Yağmur yağmasıyla birlikte Kırklarelispor Başkanı Volkan Can Kırklarelispor’lu taraftarların kapalı tribüne alınmasını istedi.

Ancak bu isteği gerçekleşmedi. Bu olaydan sonra "Benim taraftarım yağmur altında ıslanırken ben burada duramam" deyip Kırklarelispor taraftarlarının yanına geçen Başkan Can örnek bir davranışta bulundu. Kırklarelispor uzun süre 10 kişi sürdürdüğü maçı kazanarak Şampiyonluk yolunda önemli bir galibiyet elde etti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here