“Demokrasiye inanıyorsak içimize sindireceğiz”

9
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kırklareli İl Başkanı Vecdi Gündoğdu 12
Eylül 2010 Pazar günü yapılan Halk Oylaması ile ilgili olarak
“Türkiye’de çıkan sonuç milletin takdiridir” dedi.

HABER MERKEZİ

CHP Kırklareli İl Başkanı Gündoğdu 12 Eylül’de yapılan halk oylamasında Kırklareli’de oy oranının %74.38 çıkması konusunda Kırklareli halkının doğruyu gördüğünü belirterek şunları kaydetti;
“Kırklareli açısından sonuç son derece başarılı oldu. merkez ilçe ve ilçelerin Hayır Oyu oranları çok yüksek. Dolayısıyla Kırklareli halkı doğruyu görmüş ve Hayır Oyu’nu vermiş. Bundan sonra özellikle Hakimler, Savcılar Yüksek Kurulu’nun ve Anayasa Mahkemesi’nin yapısı değiştikten sonra ilerleyen zamanlarda olayları gözlemleyeceğiz. Türkiye’de tabi ki ‘Evet’ oyunun yüzde 58 oranda çıkması AKP’nin oyu gibi algılanmamalıdır. Yaklaşık 10 ay sonra bir seçim var ve bu seçimden sonra gerçek oylar ortaya çıkacaktır diye düşünüyorum.
Cumhuriyet Halk Partisi yurt genelinde yapmış olduğu çalışmalarla referandumun hakkını vermiştir. Başta Genel Başkan ve MYK üyeleri olmak üzere herkes elinden geleni yapmıştır. Tabiî ki Türkiye’de çıkan sonuç milletin takdiridir. Bunu da her şekilde demokrasiye inanıyorsak içimize sindireceğiz. Kırklareli halkı gerçekten demokrasiye inanmış ve demokratik koşullar çerçevesinde gereğini yaptığını düşünüyorum. Doğruyu net görebildikleri ve yorumladıkları için Kırklareli halkına çok teşekkür ediyoruz” (ue)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here