Demirköyspor yükselişe geçti

36
* Kırklareli Süper Amatör Ligi’nde mücadele veren Demirköyspor “Lig’de dibe vurdu” diyenlere aldığı galibiyetlerle tokat gibi cevap verdi.
HABER MERKEZİ
Kırklareli Süper Amatör Ligi’nin ilk yarısında aldığı malubiyetlerle konuşulan ve ligin alt sıralarına düşen Demirköyspor 2. Yarı’ya hızlı başladı. Demirköyspor, 2. Yarı’nın başlaması ile önce Ahmetbey Güvenspor’u kendi sahasında 7-2, Vizespor’u Vize de 2-0 yendi. 3. Hafta maçında da Büyükmandıra Adaspor’u 3-0 yenerek ligin 2. Yarısı’na galibiyet serisi ile başladı. Demirköyspor bu hafta da Kayaspor’un Pehlivanköyspor ve Evrenspor maçlarına çıkmadığı için Kırklareli Süper Amatör Ligi’nden bir alt lige düşürülmesi sebebiyle hükmen galip sayılınca 3 puanı maçı oynamadan kazandı. Demirköyspor ligin ilk yarısını 11. Sıra’da bitirirken ikinci yarıda bu hafta 7. sıraya yerleşti.
Konu ile ilgili konuştuğumuz Demirköyspor’un başarılı oyuncusu Özcan Ceyhan; “Demirköyspor ilk yarıda sıkıntılı dönemler yaşadı, bizler çeşitli sebeplerle karşılaşmalarda oynayamadık. Bu yüzden kötü bir ilkyarı yaşadık, bu her şey bitmiş anlamına gelmedi. Bizde bir atasözü vardır; “Dereyi görmeden paçaları sıvama”. Herkes daha her şey bitmeden Demirköyspor kesin ligden düşecek, Demirköyspor ligde dibe vurdu gibi cümleler sarfetti. Biz zor şartların takımıyız. İnancımız, azmimiz var. Bu duruma gelmeyi başardık. Bunda sonra da başaracağız. Böyle söyleyenlerin yüzünü kara çıkardık. Bundan sonra yeni katılan arkadaşlarımızla birlikte büyük hedeflere yol almak için elimizden gelen gayreti göstereceğiz.
Seyircimizin de desteği ile daha iyi noktalara gelmek için gerekli çabayı göstereceğimizden kimsenin şüphesi olmasın. İnşallah tekrar Demirköyspor taraftarının teveccühlerine layık olup, elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz. Son maçlarımızda galibiyetleri yakalayarak ligin ortalarına kadar geldik. Son maçlarımızda da bu başarıyı devam ettirmek istiyoruz” diye konuştu. (Gülcan Kutlu)
 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here