Demirköy’lü öğrenciler alkışı hak etti

6
Demirköy Fatih Ortaokulu öğrencileri Özel İdare Salonu’nda sahnelenen oyunda adeta profesyonel tiyatroculara taş çıkartan tiyatro oyunu büyük ilgi gördü. 
HABER MERKEZİ
Demirköy Fatih Ortaokulu öğrencileri Özel İdare Salonu’nda sahnelenen oyunda adeta profesyonel tiyatroculara taş çıkartan tiyatro oyunu büyük ilgi gördü. 
Demirköy Fatih Ortaokulu öğrencileri yılsonunda “Çarşı Pazar Etkinliği” adlı tiyatro gösterisi düzenleyerek muhteşem bir gösteri sundular. Fatih Ortaokulu öğrencileri Türkçe Öğretmenleri Gizem Gizem Özyurt’un yönettiği Namık Kemal’in; “Tiyatro aşka benzer, insanı hazin hazin ağlatır. Ama verdiği acının gücünde başka bir tat bulunur. Tiyatro evrene benzer. İnsanı doya doya güldürür. Ama yansıttığı tuhaflıklar, gülerken ağlamak için istek doğurur’’ sözünden yola çıkarak hazırladığı ‘ Çarşı Pazar Tiyatro’ etkinliğini sundular. Gerçekleştirdikleri etkinlikte öğrenciler; Kabadayılar, Otogargara, Dedikodu, Bir Garip Nikah, Güzellik Yarışması, Kim Vurdu Beni, Öğretmen ve Kız İsteme adlarında kısa skeçleri büyük bir başarı ile gösterime sundular.
Demirköy Özel İdare Salonu’nda sahnelenen tiyatro gösterisini; İlçe Milli Eğitim Müdürü Oğuz Ak, Halk Eğitim Müdürü Mehmet Kuşçu, Demirköy Orman İşletme Müdürü İhsan Ceylan, Ziraat Bankası Müdürü Yakup Özkarabaş, Jandarma Yzb. Yasin Hazar, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Cem Unsur, AK Parti İlçe Başkanı Hayrullah Yalçınsoy, öğretmenler, veliler ve öğrencilerden oluşan kalabalık bir seyirci topluluğu izledi. 
İzleyiciler tarafından keyifle izlenerek büyük alkış alan oyun sonunda İlçe Milli Eğitim Müdürü Oğuz Ak, tiyatroyu hazırlayan Türkçe Öğretmeni Gizem Özyurt, desteklerini esirgemeyen Fatih İlköğretim Okulu Müdürü A. Oğuz Evrenos ve Öğretmen Pınar Evren ve öğrencileri tebrik ederek öğretmenlerle ve öğrencilerle birer hatıra fotoğrafı çektirdi. (Gülcan Kutlu)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here