Demirköy’e yeni Dernek girişimi

11
Demirköy’e yeni Dernek girişimi

Kırklareli’ne bağlı Demirköy ilçesinde yeni dernek kurma çalışmalarına başlandı. Eski AKP il genel meclisi ve CHP il genel meclisi üyelerinin önderlik ettiği dernek çalışmalarına Demirköylüler’den büyük destek aldıklarını söyleyen il genel meclis üyeleri ilçelerinde kurulan Demirköy doğal hayatı koruma ve yaşatma derneğinin belirli kişilerin tekelinde kaldığını ve Demirköy’ü temsil edemediklerini söyleyen Hamdi Gülsoy;

"Demirköy’ü kucaklayan bir derneğe büyük ihtiyaç vardı. Amacımız herkesin üye olabilmesi. Köylerde muhtar dahil üç kişiyi derneğe üye yapmayı düşünüyoruz. Dernek binası için çalışmalara başladık" dedi.

Yurt içi ve yurt dışında Dernekler ile de bağlantı kurulacağını,  en kıza samanda özel bir gün üzerinde anlaşarak Demirköylü olup Demirköy dışında yaşayanları her yıl bir ara getirebilmek için "Demirköylüler pikniği" yapmayı düşündüklerini belirten Gülsoy, dernek çalışmalarını duyan Demirköy dışında yaşayan Demirköylü vatandaşlardan para yardımı bile almaya başladıklarını söyledi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.