Demirköy’e Kardeş Belediye

18
Kırklareli’nin Demirköy Belediyesi ile Bulgaristan’ın Burgaz’a bağlı Tzeravo Belediyesi ”Kardeş Belediye” olmak için çalışma başlattı.

 

Demirköy Belediye Başkanı Muhlis Yavuz, Bulgaristan’ın Tzeravo ilçe Belediye Başkanı Petko Arnavudov’u ziyaret ederek görüştü. Yavuz, belediye tarafından düzenlenen Gençlik Çocuk Edebiyat ve Sanat Bayramı’na katıldı.
Dedesinin Demirköylü olması nedeniyle sık sık Demirköy’e geldiğini belirten Arnavudov, Belediye Başkanı Yavuz’u da ziyaret ederek dostluklarını pekiştirdiğini söyledi.
Belediye olarak Demirköy Belediyesi ile her türlü projeyi hayata geçirmeye hazır olduklarını belirten Arnavudov, ”Gençlik Çocuk Edebiyat Sanat Bayramında kardeş belediye olma protokolünü imzalayalım. Her iki ilçede turizmi canlandırmak için İstanbul, İğneada, Tzeravo, Burgaz ve Varna kentlerine deniz yolu ile bağlantı kurulabilir. Demirköy ile kültürel ilişkiler kurmak istiyoruz. Karşılıklı ilçelerde okuyan öğrencilerimizi gönderebiliriz. Kardeş belediye olmak için çalışma başlattık. Dosya hazırlandığında belediye meclisine sunarak karar alacağız” dedi.
Demirköy Belediye Başkanı Yavuz da Petko Arnavudov’un daveti üzerine Tzeravo ‘ya geldiğini ifade ederek, Arnavudov ile iyi bir dostluk kurduklarını söyledi.
Yavuz ziyaretiyle ilgili şunları kaydetti:
”Eski İl Genel Meclisi Üyesi Hamdi Gülsoy ile birlikte yaptığımız bu ziyarette çok iyi karşılandık. Harika bir etkinlik ve gezi oldu. Seçim döneminde Demirköy’e kardeş belediye bulup ufkunu açmak, ilçenin çehresini değiştirmek için söz vermiştim. Bu vaadimi Tzeravo ile kardeş şehir olarak gerçekleştirmek istiyorum. Bunun için çalışma başlattık. En kısa zamanda ortak projeler hazırlayarak hayata geçirmek istiyoruz. Kültürel ilişkileri gerçekleştirme konusunda Bulgaristan makamlarının vizede kolaylık göstermesini bekliyoruz” diye konuştu. aa

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here