Demirköy’deki toplantı Bulgaristan Basını’nın gündemine taşındı

15
* Kırklareli’nin Demirköy İlçesi’nde yapılan “Sürdürülebilir Gelişim İçin Isrtancalar’ın Ortak Korunması” Toplantısı Bulgaristan’ın Sakar News Gazetesi’nde haber oldu.
HABER MERKEZİ
Doğal Yaşamı Koruma Vakfı (DAYKO), Europe andWe (Bulgaristan) ve greenBalkans (Bulgaristan) ortaklığında yapılan proje kapsamında yürütülen faaliyetler içinde bulunan konferans iki komşuyu Kırklareli’nin Demirköy İlçesi’nde buluşturdu. Bulgaristan’ın Sakar News Gazetesi de bu toplantıyı gündemine taşıdı. Demirköy Belediye Başkanı Muhlis Yavuz’un, Malko Tınova Belediye Başkanı İllian Yançhew’e Demirköy İlçesi’ne gelişinden dolayı verdiği plaketi alırken çekilen fotoğraf kullanıldı.
Habere göre; “Biyolojik çeşitlilik ve sürdürülebilir gelişim için Isrtancalar’ın Ortak Korunması üzerinde çalışan sivil toplum kuruluşları Türk şehri Kırklareli’nin Demiköy İlçesi’nde ortak bir sınır projesi kapsamında toplandılar. Malko Tırnova Belediye Başkanı İllian Yançhew Demirköy Belediye Başkanı Muhlis Yavuz’un konuğu oldu. Proje Yöneticisi Maria Dala ve Doğal Yaşamı Koruma Vakfı  (DAYKO) Başkanı Nusret Türkkan açılış konuşmasını yaptılar ve projenin yol haritasını sundular. Toplantının diğer katılımcıları Istrancalar Park Müdürü Petro Nançhew ve Yeşil Balkanlar temsilcisi Gredemir Gradev idi. Yeşil Balkanlar temsilcisi Grademir Gradev Istrancalar’da yaşayan küçük kerkenezler ve onların araştırma sonuçları hakkında bilgiler verdi” (Gülcan Kutlu)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.