Demirköy’deki soğuk hava yaşamı olumsuz etkiliyor

33
* Demirköy’de dondurucu soğuklar başlarken, hissedilir sıcaklığın merkezde -7, yüksek kesimlerde gece -11 derece olduğu görüldü.
HABER MERKEZİ
Kırklareli’nin Demirköy İlçesi’nde etkili olan dondurucu soğuklar hayatı olumsuz etkiliyor. Demirköy’de özellikle geceleri hava sıcaklığı aşırı derecede düşüyor. Demirköy’ün yüksek kesimlerinde hava sıcaklığının daha da düşük olması sebebiyle Istranca Dağları’ndaki ağaçlar buz ile kaplandı. Demirköy-Yenice arasındaki yolunun bazı kesimlerinde fırtınanın etkili olduğu görülüyor. Etki olan aşırı soğuklar nedeniyle yaşam adeta durma noktasına geldi. İlçede Akşam saatlerinde başlayan ve soğuk havadan kaynaklanan kar yağışı henüz etkisini göstermemekle birlikte ağaçların buz ile kaplanmasına sebep oldu. Çatılar hafiften beyazla kaplanmaya başladı. 
Dondurucu soğuklar, en çok sabahın erken saatlerinde okula ve işe giden vatandaşları etkiliyor. Edinilen bilgiye göre soğuk havalardan dolayı İlçedeki bazı çeşmelerin donduğu, evlerdeki musluklar şimdiden donmaya başladığı öğrenildi. Demirköy’de kar yağışının Perşembe gününe kadar devam edeceği ve soğukların artacağı belirtiliyor. (Gülcan Kutlu)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here