Demirköy’de yeni yapılan okullarda ilk ders zili çaldı

25
Kırklareli’nin Demirköy İlçesi’nde yapımı yeni tamamlanan ilköğretim okullarının açılışı gerçekleştirildi. Açılışın ardından öğrenciler yeni okullarında ders başı yaptılar.
HABER MERKEZİ
Türkiye genelinde 2014-2015 Yılı Eğitim-Öğretim Dönemi 15 Eylül 2014 Pazartesi günü başladı. İlk zille birlikte binlerce öğrenci sınıflarında yerlerini aldı. Öğretmenleri ve öğrencileri ile yeni eğitim ve öğretim dönemine bugün merhaba diyen Atatürk İlköğretim ve Fatih İlköğretim Okulu yeni derslikleri ve yeni imkanları ile eğitime başladı. 
Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan törende kısa bir konuşma yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Oğuz Ak 2014-2015 Eğitim-Öğretim Yılı’na yeni okulda başlamanın mutluluğunu yaşadıklarını belirtti. Güzel ve başarılı bir öğretim yılı olmasını diledi. Öğrenci ve öğretmenlere başarılar dilediğini söyledi. Öğrencilerin şiirlerini okumasının ardından törene katılan misafirler sınıfları tek tek gezdiler. Öğretmen ve öğrencilerle sınıflarda sohpet eden Demirköy Kaymakam’ı Musa Aydemir öğrencilere yeni okuldan memnun olup olmadıklarını sordu. Öğrenciler okulu çok beğendiklerini belirttiler.
* “Yapmak kadar kollamakta önemli”
Tabur Komutanı Mehmet Avcı öğrencilerden yeni yapılan okulu koruyup kollamalarını istedi. 8. Sınıfları ziyaret sırasında söz alan Avcı;
“Devletimiz fedakarlıklar yaparak size yeni bir okul yaptı. Yeni bir şey yapmak çok önemli ama o yapılanı da koruyup kollamak, gelecek nesillere de hizmet vermesi için bulduğumuz gibi bırakmak gerekir. Bu sebeple en büyük sınıf olarak sizden ricam sizden küçük arkadaşlarınıza örnek olup okula iyi bakmanızdır. Bunun için sizden söz istiyorum” dedi. 
Öğrenciler de gerekeni yapacaklarına dair söz verdiler. Sınıfları gezmenin ardından Demirköy Kaymakamı Musa Aydemir okul bahçesinde veli ve öğrencilerle bir süre sohpet ederek yeni okul hakkında konuştu. Öğrenci ve velilerin istek ve şikayetlerini dinledi. Eksikleri en kısa zamanda yasalar çerçevesinde gidereceklerini belirtti.
* “Yiğidin hakkını yerinde ve zamanında vermek lazım”
Yiğidin hakkını yerinde ve zamanında vermek lazım diyen Kaymakam Aydemir; “Devletimiz İlçemize yeni bir okul yaptı. Bu okulun yapım aşaması sırasında gecesini gündüzünü bu yapılan okul için harcayan, her türlü yapılacak işle ilgili bizzat ilgilenen İlçe Milli Eğitim Mürdümüz Oğuz Ak’a ayrıca teşekkür ediyorum. Böyle fedakar yöneticilerin olması bizi çok mutlu ediyor. Onların varlıkları daha çok şeyi başaracağımızın göstergesidir” dedi.
Demirköy’de 15.09.2014 tarihinde düzenlen törene Demirköy İlçe Kaymakamı Musa Aydemir, İlçe Milli Eğitim Müdürü Oğuz Ak, Halk Eğitim Müdürü Mehmet Kuşçu, Belediye Başkan Yardımcısı Fatma Yörük, Orman İşletme Müdürü İhsan Ceylan, Hudut Tabur Komutanı Mehmet Avcı, Emniyet mensupları, mülki amirler, muhtarlar, veliler, öğretmen ve öğrenciler katıldı. (Gülcan Kutlu)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.