Demirköy’de yağan ilk karda araçlar yolda kaldı

37
Kırklareli’nin Demirköy İlçesi’nde akşam saat 17.00 civarında başlayan kar yağışı Karaman Mevkii’nde etkili olunca araçlar yolda kaldı.
HABER MERKEZİ
Kırklareli’nin Demirköy İlçesi’nde akşam saat 17.00 civarında başlayan kar yağışı Karaman Mevkii’nde etkili olunca araçlar yolda kaldı.
Kısa sürede çatıları ve yüksek kesimleri beyaza bürüyen kar yağışının gece boyunca devam etmesi sonucu yüksekliği 850 Metre civarında olan Karaman yolunda etkili oldu. Demirköy’ün Karaman yolunda yağan kar ve esen fırtına trafiğin etkilenmesine yol açtı. Bir kısım araçlar yolda kalırken bir kısım araçlar da kaydı. Kar yağışından dolayı mahsur kalan araçların imdadına Karayolları koştu. Gece boyunca süren kar yağışı sürücülere zor anlar yaşattı. Kar yağışının ve fırtınanın soğuksu denen bölgede daha fazla etkili olduğu görüldü.
Yolda kalan sürücüler bu yıl kış şartlarının çetin geçeceğini belirterek; “Her kış kar yağdığında Karaman bölgesinde aynı sorunları yaşıyoruz. Yol boyunca birkaç bölgede daha da zor anlar yaşıyoruz. Özellikle rüzgar alan bölgelerde daha da zorlanıyoruz. Kışın yola çıkan bütün şoför arkadaşlarımızın dikkatli ve tedbirli olmasını istiyoruz” dediler.
Yetkililer zorunlu olmadıkça bu tür yağışlarda yola çıkılmamasını, çıkılacak ise zincir, çekme halatı ve takoz bulundurmalarının zorunlu olduğunu belirttiler. (Gülcan Kutlu)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here