Demirköy’de ” Uygulamalı Girişimcilik Kursu” açılıyor.

100
DAYKO Vakfı öncülüğünde, İŞKUR ve KOSGEB Demirköy’de ” Uygulamalı Girişimcilik Kursu” açılıyor.
Doğal Yaşamı Koruma Vakfı (DAYKO), Küçük ve Orta Ölçekli Sanayiyi Geliştirme ve Destekleme İdaresi (KOSGEB), Kırklareli İş ve İşçi Bulma Kurumu (İŞKUR) işbirliği yaparak Demirköy’lü vatandaşlara Girişimcilik Kursu açarak destek oluyorlar.
Kırklareli Üniversitesi Pınarhisar Meslek Yüksek Okulu Müdürü Doç. Dr. Bahtiyar Dursun , ve İşkur yetkilisi Zafer Er Demirköy’de DAYKO Vakfına gelerek kurs için gerekli işlemleri başlattı. Nusret Türkkan, Bahtiyar Dursun ve Zafer Er daha sonra Demirköy Belediye Başkanı Muhlis Yavuz’u makamında ziyaret ederek açılacak olan kurs hakkında bilgi verdiler. Demirköy Belediye Başkanı Muhlis Yavuz Girişimcilik Kursunun Demirköy’de açılmasından memnuniyet duyduğunu belirterek Belediye olarak gereken bütün yardımı ellerinden geldiğince yapacaklarını belirtti. Demirköy’de 6-21 Kasım da açılacak olan kursa 50 kadar vatandaş kayıt yaptırdı. İlk etapta 25 kişiye verilecek kursta girişimci adaylarına pazar araştırması, üretim, yönetim, finansal planlama, fiyat analizi ve iş planı gibi konularda bilgiler verilecek. 70 saat sürecek eğitimin ardından sertifika sahibi olacak girişimciler, hazırladıkları projeye iş kurmaları halinde 30 bin lira hibe desteği alacak ve 70 bin lira faizsiz krediye başvuru hakkına sahip olacaklar.
Kursun açılmasına öncülük edenlerden DAYKO Vakfı Başkanı Nusret Türkkan; ” Girişimcilik eğitiminin Tüm Türkiye’de olduğu gibi Demirköy’de de açılacak. Sertifika almaya hak kazanan girişimciler istedikleri alanda iş kurabilecekler. Katılımcıların bu fırsatı iyi değerlendirmesini istiyoruz. Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi girişimcilik kültürünü yaygınlaştırmak ve girişimcileri iş planı kavramı ile tanıştırarak başarılı işletmelerin kurulmasını sağlamak amacı ile veriliyor. Kursa beklediğimizin üstünde başvuru gerçekleşti. Bu sebepten dolayı yetkililerden açılacak kursun ardından ikinci bir kursun açılması için söz aldık. İlk kursun bitiminden hemen sonra ikinci kursun açılması için çalışmalarımızı yapacağız. Amacımız Demirköy’deki vatandaşlarımıza iş imkanı sağlamak ” dedi. ( Gülcan Kutlu)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.