Demirköy’de İstiklal Marşının Kabulü’nün 93. Yıldönümü kutlandı

11
Kırklareli’nin Demirköy Kaymakamlığı İstiklal Marşımızın TBMM de Kabulü’nün 93. Yıldönümü ve İstiklal Marşımızın Yazarı Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü kutlamaları gerçekleştirdi.

HABER MERKEZİ
Kırklareli’nin Demirköy Kaymakamlığı İstiklal Marşımızın TBMM de Kabulü’nün 93. Yıldönümü ve İstiklal Marşımızın Yazarı Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü kutlamaları gerçekleştirdi.
Demirköy Orman İşletme Çok Amaçlı Salonu’nda gerçekleşen kutlama törenine; Demirköy Kaymakam’ı Musa Aydemir, Demirköy Belediye Başkanı Muhlis Yavuz, Tabur Komutanı Binbaşı Yunus Emre Işıkoğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Yavuz Demir, Emniyet Amiri Zafer Bilen, Orman İşletme Müdürü İhsan Ceylan, CHP İl Genel Meclis Üyesi Saffet Üresin, MHP Demirköy İlçe Başkanı Erol Akıncı, AKP Demirköy İlçe Başkanı Hayrullah Yalçınsoy, mülki ve idari amirleri, öğrenciler ve çok sayıda Demirköylü vatandaşı katıldı. 
* ”Allah bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın” 
Tören Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Demirköy Çok Programlı Lisesi Öğretmenleri’nden Türkçe Öğretmeni Gizem Günal günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı.
İstiklal Marşının yazılışı ve Mehmet Akif Ersoy hakkında bilgiler veren Gizem Günal; “Hem bu yüce destanı yazan ustayı, hem de yazdıran sayısız kahramanı rahmetle anarken, son sözü yine üstadımız Mehmet Akif Ersoy’a bırakıyorum; ”Allah bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın” diyerek salondaki misafirlerden büyük alkış aldı.
Tören İstiklal Marşı Belgeseli, Bayrak Orotoryosu, Demirköy’de bulunan okulların öğrencilerinin hazırladıkları Piyes ve Şiirler ile devam etti. Tören Demirköy Kaymakam’ı Musa Aydemir’in okullar arasında yapılan en güzel İstiklal Marşı Okuma Yarışması’nda dereceye giren öğrencilere ödüllerini vermesiyle sona erdi. (Gülcan Kutlu)
  

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here