Demirköy’de baca yangını paniği yaşandı

11
Kırklareli’nin Demirköy İlçesi’nde Basri Kama’ya ait evin bacası sert esen rüzgarın etkisiyle tutuştu. 

HABER MERKEZİ
Kırklareli’nin Demirköy İlçesi’nde Basri Kama’ya ait evin bacası sert esen rüzgarın etkisiyle tutuştu. 
 Kırklareli Caddesi üzerinde bulunan binanın çatısından duman çıktığını fark eden vatandaşlar Demirköy Belediyesi itfaiye ekiplerine haber verdiler. Kısa sürede olay yerine gelen itfaiye ekipleri zaman geçirmeden baca yangınına müdahale ettiler.
Söndürme ve soğutma işlemlerini başarıyla gerçekleştiren Demirköy Belediyesi İtfaiye ekibi baca yangınını kısa sürede kontrol altına alarak, alevlerin eve sıçramasına izin vermedi ve yangını büyümeden başarıyla bertaraf etti.
İtfaiye ekipleri yangının baca temizliği yapılmadığı için meydana geldiğini belirterek vatandaşın bu konuda dikkatli olmaları gerektiğini belirttiler.

* ”Bacalar yılda en az iki kez temizlenmeli”

Demirköy Belediyesi itfaiye ekipleri ghalkı baca yangınları konusunda uyararak;  ”Kış mevsiminin kendisini yeniden hissettirdiği şu günlerde baca yangınları yaşanabilir. Bacaların temizlenmesi konusunda vatandaşlarımızın duyarlı olmaları gerekiyor.  Yangınların ana sebebi bacaların düzenli olarak temizlenmemesinden kaynaklanıyor. Baca yangınları yaşamamak için bacaların yılda en az iki kez temizlenmesi gerekmektedir dediler.” (Gülcan Kutlu)

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here