Demirköy Ülkü Ocakları çalışmalarına başladı

19
Geçen hafta Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz ve Kırklareli İl Başkanı Hakan Bozfırat’ın katılımlarıyla açılan Demirköy Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanlığına Doğan Koca getirildi.
HABER MERKEZİ
Geçen hafta Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz ve Kırklareli İl Başkanı Hakan Bozfırat’ın katılımlarıyla açılan Demirköy Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanlığına Doğan Koca getirildi. Çalışmalarına hemen başlayan Başkan Doğan Koca İlçede görev yapan hocayı Ülkü Ocağına davet etti. Hoca gençlerle İslam dini hakkında karşılıklı sohpet ederek gençleri İslam dini hakkında bilgilendirdi.
Demirköy Belediye Başkanı Muhlis Yavuz ve Demirköy Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanı Erol Akıncı ve beraberindekiler Demirköy Ülkü Ocağı Eğitim ve Kültür Vakfına gelerek Başkan Doğan Koca ve gençlere hayırlı olsun dileklerinde bulundular. Başkan Muhlis Yavuz ve Erol Akıncı geçmişteki tecrübelerini gençlere aktararak tavsiyelerde bulundu. Başkan Yavuz;
“Gençlerimizin her zaman arkasında olacağız. Geleceğimiz ve vatanımız sizlere emanet. Ülkü Ocakları gençliğine yakışır bir şekilde hareket edeceğinize eminim. Demirköy Ülkü Ocağı hayırlı olsun, hayırlı işlere vesile olsun. Hepinize şimdiden başarılar diliyorum” dedi.
* “Ülkü Ocakları siyasi bir kuruluş değil”
Amaçlarının gençleri kahvehane köşelerinden ve sokaklardan kurtarmak olduğunu belirten Başkan Doğan Koca;
“Ülkü ocakları kesinlikle siyasi bir kuruluş değildir. Siyaset bizim hayatımızda sıradan bir insanda kapladığı yer kadar kaplar. Ülkü ocaklarımızın temel amacı İslam ahlakına sahip Türklük gurur ve şuuruna ulaşmış bireyler yetiştirmektir. Bizim amacımız bilinçli bir Türk Gençliği yetiştirmek. Bilinçli olmasının yanında akademik kariyer hedefleyen, devletin yönetimine talip olan, hem bürokrasi manasında hem de siyasi manada devletin kaderini çizmeye niyetli gençler yetiştirmek. Ülkü ocaklarının faaliyet alanı çok geniş olmakla birlikte biz eğitim üzerinde daha fazla çalışacağız. Ülkü Ocağımızda yapacağımız eğitimlerde amacımız İslam ahlakıyla yetişmiş, Türklük gurur ve şuuruna sahip gençler yetiştirmek. Buna yönelik haftanın belli günlerinde toplantılar yapacağız. Bunun yanında sosyal projelere de önem vereceğiz. Çünkü köklü bir hareket olmamıza rağmen maalesef kendimizi anlatabildiğimizi düşünmüyoruz. Bu noktada çalışmalar yapacağız. Ülkü ocağımızın gençlerin ilgi gösterdiği yer haline gelmesini sağlayacağız.
* “Bizi bizden dinleyin”
Demirköy halkından, önyargılarını bırakarak bizi bizden dinlemelerini, bizi bizden dinleyip ondan sonra karar vermelerini rica ediyorum. Bize karşı oluşturulan önyargıyı kabullenmemeleri. Ülkü ocaklarının kapısı her siyasi fikre, her görüşe açıktır. Aileler gelip bizleri burada dinleyebilirler. Kendimizi anlatma fırsatı oluştururlarsa  biz de kendimizi seve seve anlatırız.  Çünkü Ülkü Ocakları ve Ülkücü hareket var olduğu günden bu yana çeşitli iftiralara ve saldırılara maruz kalmış bir hareket. Bizim amacımız Demirköy’de sokaklardaki gençleri kahvehanelerden kurtarmak, uyuşturucudan uzak tutmak. Ülkü Ocakları Eğitim Ve Kültür Vakfı şubemizde gençlerimizi dinimizi, tarihimizi öğreteceğiz. Milli Değerlerimizi, vatan aşkını, bayrak aşkını ortaya çıkarıp, ileride gençlerimizin devleti yönetebilme düzeyinde gençleri yetiştireceğiz. Toplumların gelecek idealini sürekli olarak yeniden inşa eden gençliktir. Gençliğin yeni ufuklara doğru ilerlemek amacıyla milli ülküler edinmesi ise toplumun geleceğini garanti altına alır” dedi. (Gülcan Kutlu) 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here