Demirköy Pazarı’nda Bayram Telaşı yaşandı

26
Kurban Bayramı’na bir gün kala arife gününde vatandaşların bayram telaşı devam etti. Son hazırlıklarını yapan vatandaşlar Bayrama hazırlandı.
HABER MERKEZİ
Kurban Bayramı’na bir gün kala arife gününde vatandaşların bayram telaşı devam etti. Son hazırlıklarını yapan vatandaşlar Bayrama hazırlandı.
Demirköy’ün Cuma Pazarı’nda bu hafta bayram telaşı vardı. Alışverişlerini son güne bırakan vatandaşlar ve köylüler Kurban Bayramı arifesinde bu hafta Cuma Pazarı’na akın etti. Evdeki ihtiyaçlarını karşılamak, Bayramda gelen misafirlerini en iyi şekilde hazırlamak için son hazırlıklarını yapmak isteyen Pazar müşterisinin pazara akın etmesi son zamanlarda sıkıntı çeken pazarcıları sevindirdi. Bayram alıverişi için Cuma pazarını tercih eden vatandaşlar sebze ve meyve fiyatlarının da ucuz olmasından dolayı bayram alışverişlerini rahat rahat yaptılar.
* En büyük rağbet Konfeksiyon Bölümü’neydi
Demirköy’ün Cuma pazarında kurulan Konfeksiyon Bölümü’nde bu hafta en yoğun haftalarından birini yaşadı. Vatandaşlar Kurban Bayramında çocuklarına ve kendilerine yeni giysiler almak için pazarı tercih ederek tezgah önlerinde yoğunluk yaşattılar. Pazardaki giysilerin daha uygun fiyatta olmasından dolayı pazarı tercih ettiklerini söylediler. Konfeksiyon Bölümü’nde tezgah açan pazarcılar ise uzun zamandan beri bayramı beklediklerini ve beklentilerinin boşa çıkmadığını söylediler. Son zamanlarda işlerinin çok kötü olduğunu ifade eden pazarcılar, vatandaşın bayramda yeni kıyafet almak için pazarı tercih etmesi sebebiyle rahat bir nefes aldıklarını belirttiler.
Yoğun Bayram hareketliliğinin yaşandığı Demirköy’de bu durum en çok Pazar esnafını mutlu ediyor. Anneler çocuklarına ve kendilerine giyim alışverişi yaparken, babalar da kurbanlık telaşına düştü. (Gülcan Kutlu)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here