“Demirköy İlçe Devlet Hastanesi inşaatına 15 yıldır çivi çakılmadı”

13
* MHP Demirköy İlçe Başkanı Erol Akıncı; “1999 yılında temeli atılan 40 yataklı hastane inşaatına 15 yıldır bir çivi çakılmadı.  İnşaat harabeye döndü” dedi.
HABER MERKEZİ
Milliyetçi Hareket Partisi ( MHP) Demirköy İlçe Başkanı Erol Akıncı, ilçelerindeki Sağlık Ocağı’nın çok yetersiz olduğunu, sağlık hizmeti verme noktasında birçok sorunun yaşandığını ifade ederek, en büyük sorunun da diş tabibi sorunu olduğunu belirtti.
MHP İlçe Başkanı Akıncı; “Demirköy Sağlık Ocağı’nda diş tabibi yok. Sadece Cuma günleri bir Diş Tabibi saat 11.00-11.30 gibi gelip, birkaç saat sonra da geri dönüyor.  O birkaç saatlik zaman içinde de, Diş Tabibi, diş sorunu olan vatandaşlarımızı muayene edip, yapılacak bir tedavi olduğunda hastayı Kırklareli’ye davet ediyor. İnsanlar da kilometrelerce yol giderek diş tedavisini yaptırmaya çalışıyorlar. Bu vatandaşımız için hem zaman kaybı, hem de maddi külfet yaratıyor. Bizim insanımız maddi durumu çok iyi olan insanlar değil. Vatandaşlarımızın büyük bölümü maddi sıkıntılar içinde olan insanlardır” dedi. 
MHP İlçe Başkanı Erol Akıncı, Demirköy’e bağlı Sislioba Köyü’nden örnek vererek sözlerine şöyle devam etti; “Sislioba Köyü’nde dişi ağaran bir hastayı düşünün.  Hasta 110-120 kilometre mesafedeki Kırklareli’ye gidecek, dişini çektirdikten sonra da bir 120 kilometre yol daha kat edip geri dönecek.  Vatandaşımıza böyle bir eziyeti reva görmek doğrumudur? Her türlü diş hastalıklarına müdahale edilip, tedavisi yapılabilecek en modern alet edavat varken, neden Demirköy’e bir diş tabibi görevlendirilmemektedir? Bu sorunun ortadan kaldırılması için Demirköy’e acilen bir Diş Tabibi gerekmektedir.”
Başkan Akıncı, 1999 yılında temeli atılan ve su basmanları yapılarak bodrum katının ve istinat duvarlarının tamamlandığı 40 yataklı hastane inşaatına 15 yıldır bir çivi çakılmadığını belirterek; “Sağlık Ocağı’nın arkasındaki alana 1999 yılında Bakan olan Osman Durmuş tarafından temeli atılan 40 yataklı hastane inşaatının su basmanları yapılarak, bodrum katı tamamlandı. AK Parti iktidara geldikten sonra devam etme çabaları süren inşaatın yapımı durdu ve 15 yıldır da AK Parti Hükümeti tarafından bir çivi çakılmadı.  İnşaat harabeye döndü” dedi.
Başkan Akıncı devlette devamlılığın esas olduğunu çekerek, çürümeye terk edilen hastane inşaatının içler acısı bir durumda olduğunu, Milli servetin toprak altında çürümemesi için yetkililerin MHP’li Bakanın başlattığı bu inşaatı tamamlamalarının gerektiğini ifade etti ve bu konuyu yıllardır dile getirdiklerini ama bir sonuç alamadıklarını da söyledi. (Faruk Ceylan)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here