Demirköy Hotel’in iftar sofrası sokaklara taştı

43
Kırklareli’nin Demirköy İlçesi’nde hizmet eden Erdal ve Erdoğan Koca kardeşlere ait Demirköy Hotel ve Restaurant’ta verilen iftar sofrası sokaklara taştı.
HABER MERKEZİ
Kırklareli’nin Demirköy İlçesi’nde hizmet eden Erdal ve Erdoğan Koca kardeşlere ait Demirköy Hotel ve Restaurant’ta verilen iftar sofrası sokaklara taştı.
Koca kardeşlerin her yıl geleneksel olarak verdiği iftarda iftar sofraları Hotel’e ait iki yemek salonuna sığmayınca masalar sokaklara kuruldu. Demirköy Hotel’in restoranında 1000 kişilik hazırlanan iftar yemeğine Demirköy halkı büyük ilgi gösterdi.
Her yıl Ramazan iftar yemeğini gerçekleştirdiklerini belirten Demirköy Hotel Restourant sahiplerinden Erdal Koca; “İftarımızı geleneksel olarak her yıl yapıyoruz. 11 ayın sultanı Ramazan ayı sevginin, saygının, bolluğun, bereketin, dayanışmanın ve hoşgörünün artarak pekiştiği, insani ilişkilerinin güçlendiği bir aydır. Bu mübarek günler vesilesiyle, yoksulları, kimsesizleri ve darda olanları hatırlamak toplum olabilmenin en önemli özelliklerinden birisidir. Biz de Erdal ve Erdoğan Koca kardeşler olarak ekmeğimizi kazandığımız Demirköy halkımıza her yıl iftar yemeği veriyoruz. Halkımızın davetimize gelmesi bizi çok sevindiriyor. Bu yıl da geleneksel olarak verdiğimiz yemeğimiz çok güzel ve bereketli geçti. Katılan herkesten Allah razı olsun. İnşallah ilerdeki Ramazanlarda da bu geleneğimizi devam ettireceğiz” dedi.
* Yemek bahane, birliktelik şahane
Ramazan ayının birlik, beraberlik ve bereketin simgesi olduğunu belirten Demirköy’lüler; “Fakir zengin herkesin evinde bir kap yemek muhakkak kaynar ancak özellikle Ramazan ayında hep birlikte yemek yemenin tadı bir başka olur. Yemek bahane, birlikteliğimiz şahane. Bu birlik ve beraberliğimizin oluşmasına, Ramazanda hep birlikte iftar açmamıza vesile olan Erdal ve Erdoğan Koca kardeşlere teşekkür ediyoruz” dediler. (Gülcan Kutlu)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here