Demirköy Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nden eğitici ve uygulamalı seminer

22
Demirköy Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü Orman İşletme Müdürlüğü Salonu’nda “Janome Marka Aile Tipi Dikiş Makinelerinin Özellikleri ve Kullanımı” konulu seminer düzenledi.


HABER MERKEZİ
Demirköy Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü Orman İşletme Müdürlüğü Salonu’nda “Janome Marka Aile Tipi Dikiş Makinelerinin Özellikleri ve Kullanımı” konulu seminer düzenledi.
Seminere; Demirköy Halk Eğitim Müdürü Mehmet Kuşçu, Demirköy, Vize, Pınarhisar Halk Eğitim Müdürlükleri’nde görevli El Nakışı, Giyim, Kurdela, Makine Nakışı ve Nakış Öğretmenleri, Demirköy Halk Eğitim kursiyerleri ve çok sayıda vatandaş katıldı. “Aile Tipi Dikiş Makineleri’nin Özellikleri ve Kullanımı” konulu seminerde katılımcılarına makinelerin kullanımı hakkında ayrıntılı bilgilendirme yapıldı. Bilgilendirme sonrasında katılımcılar öğrendiklerini makine başında uygulamalı olarak deneme fırsatı bulup, bilgilerini pekiştirdiler.
Demirköy Halk Eğitim Müdürü Mehmet Kuşçu; “Halk Eğitim Merkezimizce açmış olduğumuz kurslarla kalmayıp, kursiyerleri ve katılımcıları daha çok Bilgilendirme ve Uygulamalı Eğitim vermek amacı ile Vize Halk Eğitim, Pınarhisar Halk Eğitim Müdürlüklerinin katkılarıyla Aile Tipi Dikiş Makinelerini daha iyi tanıtmak ve dikiş tekniklerini göstermek maksadıyla bir seminer düzenledik. Usta öğreticilerimiz makine kullanımı hakkındaki bütün bilgilerini Halk Eğitim kursiyerlerimize ve katılımcılara aktararak uygulamalı olarak gösterdiler. Öğrenme yada bilgiyi işleme süreci doğrudan gözlenemediğinden, bu süreci somutlaştırmak ve daha kolay anlamayı sağlamayı amaçladığımız seminerimizin çok verimli geçtiğine inanıyorum” dedi. (Gülcan Kutlu)

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here