Demirköy gazilerini unutmadı

13
Demirköy de gaziler günü kutlandı. Törene Demirköy Kaymakam’ı Musa Aydoğdu, Demirköy Belediye Başkanı Muhlis Yavuz, Garnizon Komutanı, Askeri Personel, Demirköy…….
HABER MERKEZİ
Demirköy de gaziler günü kutlandı. Törene Demirköy Kaymakam’ı Musa Aydoğdu, Demirköy Belediye Başkanı Muhlis Yavuz, Garnizon Komutanı, Askeri Personel, Demirköy Mülki Amirleri, Siyasi Partilerin Yöneticileri, Öğrenciler ve halk katıldı. 
Sabah saatlerinde Cumhuriyet Meydanındaki Atatürk büstüne çelenklerin konulmasıyla başlayan tören, saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla devam etti. Garnizon Komutanlığınca görevlendirilen bir subay günün anlam ve önemini belirten konuşmasında ”19 Eylül 1921 günü Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından Mustafa Kemal ATATÜRK ‘ e Gazi ünvanının verildiği gündür.Türkiye Cumhuriyetini kuran Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşları ile günümüze kadar ülkemizi koruma görevini yerine ifa ederken Gazi olan ve halen yaşayan Gazilerimize sağlık ve esenlik dilerken ebediyete intikal etmiş gazilerimizi de minnet duygularımla anıyorum.Ülkemin her yerinde bulunan Gazilerimizin GAZİ ler günü kutlu olsun.” dedi. 
Tören öğrenciler tarafından Gaziler Günü ile ilgili şiirlerin okunmasıyla sona erdi. Törenin ardından Cumhuriyet parkına geçen Kaymakam Aydoğdu Demirköy’deki gazilerle bir süre sohpet etti. (Gülcan Kutlu)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here