Demirköy Doktor istiyor

17
* Kırklareli’nin Demirköy Aile Sağlığı Merkezi’nde mesai saatinden sonra poliklinik hizmeti verilmemeye başlamasının üzerine vatandaş; “Demirköylüye saat 17.30’dan sonra hasta olmak yasak” dedi.
HABER MERKEZİ
Bir süredir 2 Doktor’un istifası üzerine Demirköy Aile Sağlığı Merkezi’nde 17.30’dan sonra poliklinik hizmetlerinin verilmemesi vatandaşları isyan noktasına getirdi. Bu durum vatandaş tarafından şikayet konusu olmaya başladı. Saat 17.30’dan sonra rahatsızlanarak Demirköy Aile Sağlık Merkezi’ne giden Demirköy’lü Mesut Özkul Merkez’de kapıların kapalı olduğunu gördü.
Mesut Özkul; “Rahatsızlanarak Demirköy Aile Sağlığı Merkezi’ne gittiğimde kapalıydı. Kapıda “Saat 17.30’dan sonra Poliklinik hizmeti verilmeyecektir” yazılı bir kağıt asılmıştı. Demirköy’ün nüfusu köyleri ile birlikte yaklaşık olarak 9 bin ile 9 bin 500 arası. Şimdi yaz sezonu. Istrancaları ziyarete gelenler, İğneada’ya denize gelenler oluyor. Nüfuz bizim çıplak gözle gördüğümüz kadarıyla bu sayıların bazen 3-4 katı fazlalaşıyor. Zaten en yakın Hastane Pınarhisar ve Kırklareli’de. Hastalarımız bu uzun yolu aşarak tedavi görmenin sıkıntısını yıllardır yaşıyor. Buna bir şekilde çözüm bulunacağını ve bir Hastane yapılacağını Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu Demirköy’e gelerek müjde vermişti. Hatta açılışını kendisinin katılacağını da söylemişti. Bu sıkıntının Hastane yapıldıktan sonra giderileceğine inanıyoruz. 
* 17.30’dan sonra hasta olmak yasak
Ancak bugünkü durum bizler için büyük sorun. Hastalığın saati olmaz. Hangi saatte hasta olacağımıza biz karar veremiyoruz. Bu uygulama ile saat 17.30’dan sonra bize hasta olmak yasaklanmış oldu. İnsanlarımızın maddi durumu ortada, Demirköy’den Merkez’deki hastaneye ulaşmak için ulaşım durumu ortada. Acil durumlar için 112 var ama diğer hastalıklar için vatandaşın Kırklareli Merkeze gitmesi gerekiyor. En küçük bir hastalık için merkeze gitmek vatandaş için büyük bir külfet. Bu külfeti karşılayabilen var, karşılayamayan var. Bu vatandaş ne yapsın? Benim hastalığım bekleyebilir belki ama beklememesi hemen muayene olması gereken hastalar var. Onlar ne yapsın? Biz Demirköy’lü olarak yetkililer tarafından bu mağduriyetimizin en kısa sürede giderilmesini istiyoruz. İstifa eden Doktorların yerine yenilerinin gelerek tekrar mesai saatinden sonra hizmet verilmesini bekliyoruz. Şuan özellikle saat 17.30’dan sonraki hastalar kaderine terk edildi. Bizim suçumuz Kırklareli’nin en ücra köşesinde olmak mı? Yetkililerin bu konuyu en kısa sürede çözeceğini umuyoruz” diye konuştu.
Demirköylüler gerekli yerlere müracaat edeceklerini, gerekirse haklarını aramak için mücadele edeceklerini söyleyerek. “Ne gerekiyorsa yapacağız ve hakkımız olanı alacağız” dediler. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here