Demirköy Çilek Festivali’nde coşacak

16
* 29 Mayıs 2015 Cuma günü yapılacak olan “Çilek Festivali”nin programı belli oldu. Lara Demirköy Çilek Festivali’nde sahne alacak.
HABER MERKEZİ
Kırklareli’nin Demirköy Belediyesi’nin düzenlemiş olduğu ve 29 Mayıs 2015 Cuma günü yapılacak olan “Çilek Festivali”nin Festival Programı belli oldu.
Festival programında 17.00-19.00 saatleri arasında “En İyi Çilek Üreticisi Yarışması” yapılacak. Yarışmaya Demirköy’de Çilek üreticiliği yapan vatandaşlar katılacak. Yarışmanın ardından saat 20.00’da Lüleburgaz Gençlik ve Spor Altın Adımlar Dans Topluluğu, 20.30’da Demirköy Folklor Ekibi Halk Oyunları gösterilerini sunacaklar. 21.00’da Safiye Aydoğan, 21.15’te Kurtuluş Eyibil-Şerif Topal, 21.45’te Nagehan Bayır sahne alacak. 
Saat 22.10’da Demirköy Belediye Başkanı Muhlis Yavuz festivalle ilgili bir konuşma gerçekleştirecek. Başkan Yavuz’un konuşmasının ardından Havai Fişek Gösterileri yapılacak. Havai Fişek Gösterisi’nden sonra 22.20’de Gökhan Meneşe festival izleyicileri ile buluşacak. Gecenin finalini ünlü sanatçı Lara 23.10’da sahne alarak yapacak. 
Demirköy Çilek Festivali ile ilgili bir açıklama yapan Demirköy Belediye Başkanı Muhlis Yavuz; “Festivalimiz İlçemizin tanıtımına büyük katkı sağlayan bir etkinliktir. Uzun yıllar yapılmasına ara verilmiş olan bu etkinliği yeniden başlatarak bu yıl da gerçekleştiriyoruz. İlçemizin büyümesi ve gelişmesi için yeni projeler üretmek ve göç vermemek için çalışmalarımız devam ediyor.  Başkanlığım dönemimde halkıma verdiğim sözleri yerine getirdim. Çalışmalarımı sürdürüyorum. Bununla birlikte toplumu bir arada tutan örf ve adetlerimize de mutlaka sahi çıkmak zorundayız. İlçemizi bir cazibe merkezi haline getirmek için doğal ve tarihi güzellikleriyle Demirköy’ümüzü örnek ve modern bir İlçe haline getirmek için çalışıyorum. Çalışmaya da devam edeceğim” dedi. (Gülcan Kutlu)  

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here