Demirköy Belediyesi’nin iftarına 1500 kişi katıldı

27
Kırklareli’nin Demirköy Belediyesi geçen yıl ilk olarak vermiş olduğu iftarın 2.sini Ramazan ayının son Cuma gecesinde tekrarladı.
HABER MERKEZİ
Kırklareli’nin Demirköy Belediyesi geçen yıl ilk olarak vermiş olduğu iftarın 2.sini Ramazan ayının son Cuma gecesinde tekrarladı. Demirköy pazar yolunda verilen iftara 1500 Demirköylü ve misafirler katıldı.
Geçen yıl verilen iftarın görkemini aratmayan bu yılki yemeğe Demirköy Belediye Başkanı Muhlis Yavuz, Demirköy Kaymakam’ı Musa Aydemir, Vize Belediye Başkanı Sedat Balkı, Vize Başkan Yardımcısı Yavuz Tezcan, Çakıllı Belediye Başkanı Mehmet Bayram, Evrensekiz eski Belediye Başkanı Halil Abanoz, Kırklareli Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Merkez İlçe Başkanı Kürşat Yamaner, MHP İl Teşkilat üyeleri, Derya Bulut, Demirköy MHP İlçe Başkanı Erol Akıncı, Lüleburgaz İlçe Başkanı Ayhan Aksakal, Pınarhisar İlçe Başkanı Ümit Çalık, Vize İlçe Başkanı Harun Kıyar ve bir çok sayıda misafir katıldı.
Dualarla açılan iftar öncesi bir konuşma yapan Demirköy Belediye Başkanı Muhlis Yavuz; ”11 Ayın Sultanı olarak isimlendirdiğimiz Mübarek Ramazan’ın sonlarına gelmiş bulunuyoruz. Bu vesile ile başta oruç olmak üzere yapmış olduğumuz bütün ibadetlerimizi hayır ve hasenatlarımızın cenabı hak tarafından kabul olmasını niyaz ederim. İftarımız Mübarek Cuma gecesine geldiği için ayrıca hepimizin Cuma gecesi kutlu olsun. Değerli kardeşlerim; Yüce Allah bizleri tek başına yaşayabilecek kabiliyette yaratmamıştır, çünkü yalnızlık Allah’a mahsustur. 
İslam dini sosyal bir dindir ve bu dinin mensupları da bir arada olmak kaydıyla Allah’ın emir ve yasaklarını yaşamak zorundadır. Bu zorunluluk komşuluğu, komşuluk da bir takım kurallar getirmiştir. Ancak günümüzde birçok değerde olduğu gibi komşuluk ta yavaş yavaş yıpranmıştır. Arkasına sığındığımız çağdaşlık, bireysellik, iş yoğunluğu ve zaman sıkıntısı gibi bahaneler bizleri birbirimizden ayırır hale getirmiştir. Ramazan oruç ayı, teravih, mukabele ve sadaka ayıdır. Bu ayda Cenab’ı Haktan gelen af, rahmet ve bereketin bolluğu malumlarınızdır.
Bu bereketin kullar arasında tezahür ederek sosyal yardımlaşmanın ibadet disiplini ile eda edilmesi olandan almayana akan hayır pınarları kanalları açılması ve açılan dünyada yaşayan tüm İslam Alemi’ne ulaşmasını ve barışın gelmesine vesile olmasını temenni ediyorum” dedi. Gece yapılan dualarla sona erdi. (Gülcan Kutlu)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here