Demirköy Belediyesi’nden çalışacak 5 kişi kura ile belirlendi

42
* Toplum Yararına Çalışma Programı kapsamında Demirköy Belediyesinde 5 kişi geçici olarak istihdam edilecek.
HABER MERKEZİ
İşkur tarafından Demirköy Belediyesi’nde istihdam edilecek olan 5 personelin, Toplum Yararına Çalışma Programı’nı (TYÇP) kazananlar Demirköy Belediyesi Toplantı Salonu’nda saat 12.30 da belirlendi. 
Çekilişe İşkur yetkilisi Zafer Er, Demirköy Noter Vekili Özge Ceyhan Yaşar ve kuraya katılacak vatandaşlar katıldı. Noter huzurunda yapılan kurada başvuranların isimleri teker teker okunarak şeffaf bir fanusa atıldı. Daha sonra noter vekili Özge Ceyhan Yaşar tarafından yapılan çekiliş sırasında büyük heyecan yaşanırken, kazanan 5 asil üyenin mutluluğu görülmeye değerdi. Çekilen kuradan Şakir Babat, Ersin Erden, Nivit Polat, Nurettin Karakaş ve Barış Eş asil isimler olarak çıktı.
Haftalardır kamuoyunda beklenen İşkur kura çekimleri bugün de devam etti. Kuralar Noter huzurunda gerçekleştirildi. Kura çekimine vatandaşların ilgisi büyüktü. Kura çekimi sonrası çıkan isimler Demirköy Belediyesinde 6 ay istihdam edilecek. İşçilere çalıştıkları süre boyunca asgari ücret ödenecek ve sigortaları İşkur tarafından yaptırılacak. Program kapsamında yapılan geçici işçi alımlarında dezavantajlı gruplara, bayanlara, engellilere, 35 yaş üstü erkeklere, mahkûmlara ve terör mağdurlarına öncelik veriliyor. (Gülcan Kutlu)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.