Demirköy Belediyesi iftarında vatandaş meydanlara sığmadı

37
* 1500 kişilik iftar alanı kısa sürede dolunca, Demirköy Belediye Başkanı Muhlis Yavuz konuklarını lokantalara gönderdi.
Haber: Faruk Ceylan-Erdoğan Şendir

Fotoğraflar: Gülcan Kutlu
Kırklareli’nin Demirköy Belediyesi tarafından düzenlenen iftar yemeğinde davetliler için hazırlanan 1500 kişilik alan kısa sürede doldu. İnsanların akın akın iftar alanı gelmesiyle Belediye Başkan Muhlis Yavuz anons yaptırarak, iftara katılan vatandaşları Demirköy’deki lokantalara yönlendirdi. Yer bulamayan vatandaşlar görevliler tarafından Demirköy’deki lokantalara götürüldü ve diledikleri yemeği yiyerek oruçlarını açtılar. 
Demirköy Belediye Başkanlığı’nın düzenlediği İftara; MHP Kırklareli Merkez İlçe Başkanı Kürşat Yamaner,  İğneada Belediye Başkanı Tahir Işık, MHP Demirköy İlçe Başkanı Erol Akıncı ve Yönetim Kurulu Üyeleri, MHP Vize İlçe Başkanı Sedat Balki, Pırhisar MHP İlçe Başkanı Ümit Çalık, Demirköy CHP İlçe Başkanı Tarık Sayılgan, Demirköy MHP İl Genel Meclis Üyesi Selahattin Birkaya, Demirköy CHP İl Genel Meclis Üyesi Saffet Üresin, Pınarhisarspor Kulüp Başkanı Mesut Günözen, Pınarhisar İş Adamlarından Nedim Bars ve Erol Olgaçlı, Kamu Kurum ve Kuruluş Yöneticileri,  Demirköy’e bağlı köylerin muhtarları, Dernek ve Oda Başkanları, Demirköy Mahalle Muhtarları ile Sivil Toplum Kuruluşları katıldı.
İftar öncesi okunan Kuran-Kerimden sonra, Demirköy Belediye Başkanı Muhlis Yavuz, Ramazan ayının önemini belirten bir konuşma yaptı. Başkan Yavuz, yaptığı konuşmada şunları söyledi; “Saygı değer hanım efendiler, bey efendiler ve Demirköylü kardeşlerim. Bizi kadir gecesi iftarında toplayan Cenab-ı Hakka Hamd eder sevgili Habibi Rasulü Ekrem Sallallahü Aleyhi ve Sellem efendimize salât ve selam ederiz. Demirköy Belediyesi olarak düzenlemiş olduğumuz iftar sofrasına hoş geldiniz diyor,  hepinizi en kalbi duygularımla selamlıyorum. Onbir ayın sultanı diye isimlendirdiğimiz mübarek ramazan ayının sonlarına gelmiş bulunuyoruz. Bu vesile ile başta oruç olmak üzere yapmış olduğumuz bütün ibatetlerimizin hayır ve hasenetlerimizin Cenab-ı Hak tarafından kabul olmasını niyaz ediyorum. 
Yüce Allah bizleri tek başımıza yaşayabilecek kabiliyette yaratmamıştır;  lakin yanlızlık Allaha mahsustur. İslam Dini sosyal bir dindir ve bu Dinin mensupları da bir arada olmak kaydıyla Allah’ın emir ve yasaklarını yaşamak zorundadır. Bu zorunluluk  komşuluğu, komşulukta bir takım kurallar getirmiştir.  Ancak günümüzde birçok değerde olduğu gibi komşulukta yavaş yavaş yıpranmıştır. Arkasına sığındığımız çağdaşlık, bireysellik, iş yoğunluğu ve zaman sıkıntısı gibi bahaneler bizleri birbirimizden ayırır hale gelmiştir. Ramazan Ayı Oruç, teravih, mukabele ve sadaka ayıdır. Bu ayda Cenab-ı Haktan gelen af, rahmet ve bereketin bolluğu malumlarınızdır. Bu bereketin kullar arasında tezahür ederek sosyal yardımlaşmanın ibadet disiplini ile eda edilmesi,  olandan  olmayana akan hayır pınarları kanalları açılması ve açılan bu pınarların dünyada yaşayan tüm islam alemine ulaşmasını ve özellikle Suriye’de, Mısır’da, Irak’ta ve tüm dünyada ezilen, zulüm gören kardeşlerimize ulaşmasını ve barışın gelmesine vesile olmasını temenni ediyorum.
Düzenlediğimiz bu iftar soframıza emeği geçenlere, davetimize katılmak suretiyle bizleri onurlandıran saygıdeğer misafirlerimize, siz değerli Demirköy eşrafına, burada bulunan ve bulunmayan tüm hemşerilerimize teşekkür eder ibadetinizin kabul olması dileğiyle Kadir gecesinin ve Ramazan Bayramının ülkemize, milletimize, islam alemine huzur ve esenlik getirmesini Yüce Allah’tan niyaz eder hepinizi saygıyla selamlarım.”
Demirköy Belediye Başkanı Muhlis Yavuz’un bu konuşmasından sonra ezanla birlikte oruçlar açıldı. İftarın ardından meydanlara sığmayan davetliler Dermirköy Belediye parkında Başkan Muhlis Yavuz’un Çay kahve ikramına katıldılar. Davetliler, Başkan Muhlis Yavuz, MHP İlçe Başkanı Erol Akıncı ve Yönetim Kurulu Üyeleriyle gecenin geç saatlerine kadar sohbet ettiler.

     
 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here