Demirköy Avcılar Derneği Başkan’ını seçti

43
* Demirköy Avcılar Derneğinde yapılan seçimlerde Başkanlığa Hüsnü Gültekin yeniden seçildi.
HABER MERKEZİ
Kırklareli’nin Demirköy Avcılar Derneği Başkanlığını Hüsnü Gültekin yeniden seçilirken Başkan Yardımcılığı’na Adem Gezen, Katipliğe Fatih Dikmen, Muasip Yavuz Atıcı, Veznedar Nejdet İnel, İdare amiri Lütfü Demir olarak belirlendi.
Seçimler sonrası bir açıklama yapan Hüsnü Gültekin; “Ben bu göreve 5 yıl önce geldim. Arkadaşlarım beni tekrar bu göreve layık gördüler, görevimi en iyi şekilde yapacağım. Avcı dediğiniz doğal dengeyi korur. Biz avcılar öldürmek için değil yaşatmak için çaba gösteriyoruz. 
Avcının, sürdürülebilir bir avlanma yapması için önce bilinçli ve duyarlı olması gerekir. Avcılara bilinçli, çevreye duyarlı, sürdürülebilir av ve yaban hayatın geliştirilmesi amacıyla uyarılarda bulunuyoruz. Av Yasağı olan hayvanların avlanmaması gerekir.
Demirköy’de Istranca ormanları av için ideal bir yer, korunması gereken hayvanlar olduğu gibi avlanabilecek hayvanları da barındırmaktadır. Bugün bölgemizde Karaca, Geyik, Tavşan, Domuz ve çeşitli kuşlar barınmakta veya göç yolu olduğu için buraları uğrak yeri olmaktadır.
Bildiğimiz gibi Demirköy’de kışın insanlar içinde hayvanlar için de çetin geçmektedir. Kışın çetin geçtiği dönemlerde Demirköy Avcılar Derneği olarak Milli Parklar ile iş birliği yapıp, sponsorlar sayesinde yaban hayvanlarının yaşadığı Istranca Ormanları’nın çeşitli yerlerine yem ve ot bırakıyoruz. Bizim amacımız onları vurmak değil, çoğalmalarını sağlamaktır. Yaban havyalarımız çoğalınca ormanlarımız güzelleşir ve değeri artar” diye konuştu. (Gülcan Kutlu)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here