Demirköy Asri Mezarlığı temizleniyor

5
* Her yıl düzenli olarak temizlenen Demirköy Asri Mezarlığı her yıl olduğu gibi bu yıl da temizleniyor.
HABER MERKEZİ
Mezarlığa ayrı bir önem veren Demirköy Belediye Başkanı Muhlis Yavuz her yıl olduğu gibi 2015 yılında da mezarlığı temizleme çalışmalarını başlattı. 
Belediye çalışanları mezarlığı temizleme çalışmalarını hızla sürdürüyor. Yaz aylarına girilen şu günlerde Belediye ekipleri mezarlık içindeki kuruyan dalları kaldırarak, dikenler ve yabani otları temizliyor. Demirköylülerin kabir ziyaretlerini rahatlıkla gerçekleşmesi ve temiz bir ortamla karşılaşmaları sağlanıyor.
Mezarlığına sahip çıkmayan bir millet kendisine de sahip çıkmıyor demektir diyen Demirköy Belediye Başkanı Muhlis Yavuz; “Mezarlıklar hepimizin son durağı. Mezarlıklara sahip çıkmak hepimizin asri görevi olması gerekir. Biz de bunu yapıyoruz. Vatandaşlarımızın, vefat eden yakınlarına son görevlerini huzur içinde yapabilmeleri için belediyemizin tüm imkanlarını her yıl seferber ediyoruz. Mezarlık bizim tarihimizdir. Hepimizin birer parçasının yattığı asri mezarlığa sahip çıkmak sorumluluğumuzun gereğidir. Onları koruyup muhafaza etmeliyiz. Vefat edene saygısı olmayan bir topluluğun dirisine de saygısı yoktur. Mezarlığımızın içinde yeşeren ve görüntü kirliliği oluşturan yabani otlar, Belediye ekiplerimizce temizlenerek, geçmişimize layık bir şekle getiriyoruz. Vatandaşlarımızın da asri mezarlığa sahip çıkmalarını, etrafa çöp atmamalarını istiyorum. Mezarlık temizleme çalışmalarımız belli periyotlar halinde yapılmaya devam edecektir” dedi. (Gülcan Kutlu)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here