Demirköy AK Parti “Hayrullah Yalçınsoy ile yola devam” dedi

32
Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Kırklareli Demirköy İlçe Başkanlığı’nın 4. Olağan Kongresi 3 Aralık 2011 Cumartesi günü Demirköy İl Özel İdare Düğün Salonu’nda gerçekleşti.
HABER MERKEZİ
Saat 13.00’da başlayan kongreye; AK Parti Kırklareli Milletvekili Av. Şenol Gürşan, AK Parti Kırklareli İl Başkanı Emin Tunç, Kadın Kolları Başkanı Hazel Yolgiden, İl Yönetimi’nden Şeref Sağlık, Oğuz Kiraz, Demirköy Belediye Başkanı Muhlis Yavuz, CHP’li İl Genel Meclis Üyesi Saffet Üresin, MHP’li İl Genel Meclis Üyesi Selahattin Birkaya, AK Parti Lüleburgaz İlçe Başkanı Ahmet Yılmaz, LİAD Başkanı Cengiz Konca, İl ve İlçe Yönetimi’nden çok sayıda isim ile partililer katıldı.
Kongrede ilk olarak Divan Seçimi yapıldı. Divan’a başkanlık etmek üzere Emin Tunç, Divan Heyeti’ne Hazel Yolgiden, Semire Küçükgöksel, Şeref Sağlık ve Oğuz Kiraz önerilerek oy birliği ile Divan Heyeti’ne seçildi.
Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan kongrede ilk olarak AK Parti Genel Başkanı ve Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kongre için gönderdiği kutlama mesajı okundu.
Daha sonra Yönetim Kurulu Faaliyet ve Hesap Raporları AK Parti Demirköy İlçe Başkanı Hayrullah Yalçınsoy tarafından okunarak oy birliği ile kabul edildi.
Daha sonra bir açılış konuşması yapan AK Parti Demirköy İlçe Başkanı Hayrullah Yalçınsoy;
“Demirköy 4 bin 500 nüfusu olan 1 belde ve 15 köyden ibaret bir ilçedir. Köyler ile beraber nüfusumuz 9 bin 600 civarındadır. AK Parti, ilçemizde ilk defa 15 Şubat 2002 tarihinde o günkü zor şartlarla 7 kişi ile kurucular kurulu olarak o günkü arkadaşlarımız tarafından yönetimi oluşturulmuş olup, bugün 400’ü aşkın üyesi ile büyük bir coşku ve kalabalık ile kongremizin 4’ncüsü yapmaktan onur ve gurur duyuyoruz” şeklinde konuştu. 
AK Parti’nin Referandum ve arkasından yapılan Genel Seçimler’de Demirköy’de %42’lik oy oranı ile 1. Parti seçildiğini belirten İlçe Başkanı Hayrullah Yalçınsoy, bu milletin Genel Başkan Recep Tayip Erdoğan’a sonsuz güveni olduğunu ifade ederek, Genel Seçimler’de 3. kez AK Parti’yi tek başına iktidara taşıdığını anımsattı.
Konuşmasında AK Parti’nin Demirköy’e kazandırdıklarından bahseden İlçe Başkanı Yalçınsoy ilçe teşkilatının kurulduğu günden bu güne kadar hizmet veren tüm arkadaşlara teşekkür ederek, 4. kez yapılan kongrenin hayırlara vesile olmasını temenni etti.
Daha sonra İğneada Demokrat Parti’den Belediye Meclis Üyesi olarak AK Parti’ye geçen Recep Zımpak ve Ali Gümüşsoy’a Kırklareli Milletvekili Av. Şenol Gürşan tarafından parti rozetleri takıldı. 
Daha sonra Kırklareli Milletvekili Av. Şenol Gürşan bir konuşma yaptı. Milletvekili Gürşan, kongrenin ülkeye, AK Parti’ye ve demokrasiye hayırlar getirmesini temenni ederek konuşmasına başladı. Demirköy’ün kendisi için önem arz ettiğini belirten Milletvekili Gürşan, Demirköy’ün AK Parti’yi 2011 Genel Seçimler’de 1 Parti yapmasının kendisine güven verdiğini, bu nedenle Demirköy ilçesi için daha fazla çalışacağının altını çizdi. Konuşmasının genelinde AK Parti öncesi ve sonrasının mukayesesini yapan Şenol Gürşan, AK Parti’nin Ustalık Dönemi’nde daha iyi hizmetler sunacağına dikkat çekerek, AK Parti iktidarı ile yükselişe geçen Türkiye’nin çok sayıda ülke tarafından takdir ile karşılandığını vurguladı.
Türkiye’nin her alanda iyi bir başarı çizgisi izlediğini vurgulayan Şenol Gürşan, yoğun meclis çalışmaları içerisinde olduklarını, bu çalışmaların yanı sıra komisyon çalışmaları içinde bulunduğunu, ama buna rağmen yorulmak nedir bilmeden Kırklareli’ne hizmet için, Demirköy’e hizmet için çalışmaya devam edeceğini söyledi.
Demirköy’e yapılan ve yapılacak olan hizmetlerden de bahseden Gürşan, Demirköy’e ulaşımı sağlayan karayolunun genişletme çalışmalarının sürdüğünü, bunla birlikte ilçedeki turizm potansiyelinin en iyi şekilde değerlendirilmesi için yaptığı girişimlerin artarak devam ettiğini ifade etti.
Bununla birlikte Demirköy’de özellikle kış mevsiminde yaşanan elektrik kesintilerine son vermek adına yapmış olduğu girişimden bahsederek, Demirköy’e indirici bir trafo merkezi kurma çalışmasını 2012 yatırım programına alındığının müjdesini verdi. Gürşan konuşması sonunda genel kurulun hayırlı olması temennisinde buldu.
Yapılan konuşmaların ardından yeni ilçe yönetiminin seçimine geçildi. İlk olarak oyların sayılması için tasnif kuruluna Ataman Erdur, Abdullah Candemir, Kerim Düzkıran isimleri önerilerek oy birliği ile seçildi. Ardında tek liste olarak kongreye katılan yeni yönetimin seçimine geçildi.
Bir önceki dönem AK Parti İlçe Başkanı Hayrullah Yalçınsoy’un tek liste ile girdiği seçimlerdeki listesi şu isimlerden oluşuyor:
* Asil Üyeler: Fetih İnanç, Saffet Yoldaş, İrfan Antlı, Necatin Babat, Kemal Şenay, Oktay Gezen, Hamdi Gülsoy, Niyazi Filiz, Şeref Saykur, Selahattin Karakaş, Mehdi Akbayrak, Mehmet Güvendi, R. Şükrü Saka, Zeki Patan.
* Yedek Üyeler: Hümmet Uğurtay, Fuat Küçükdemir, Feyzullah Öngün, Gökay Demirci, Halim Onan, Mahmut Zımpak, Özsan İnal, Ziya Keleş, Rasim Zilyas, Neşat Gözen, Gençağa Koca, Faruk Akan, Mustafa Aslan, Şenol Başaran, Ahmet Gülbiten.
* İl Kongre Delege Adayları: Hayrullah Yalçınsoy, Fethi İnanç, İrfan Antlı, Saffet Yoldaş, Necatin Babat, Kemal Şenay, Oktay Gezen, Hamdi Gülsoy, Hümmet Uğurtay, Şeref Saykur, Selahattin Karakaş, R. Şükrü Saka, Zeki Patan, Mehdi Akbayrak, Mehmet Güvendi, Rufi Ün, Ahmet Aydın, Ahmet Koyuncu, Tacettin Göre, Recep Eren, Selami Kırtalma, Semire Küçükgöksel, Hatice Yalçınsoy, Ruziye İnanç, Şenol Başaran, Rasim Zilyas. (c.s.)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here