Delegeler yarın Ön Seçim heyecanı yaşayacak CHP’nin Milletvekili Adayları belirlenecek

21

HABER MERKEZİ
12 Haziran 2011 Pazar günü yapılacak olan 24. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri öncesinde Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kırklareli Delegeleri yarın yapılacak olan Ön Seçim ile Milletvekili Adayları’nı belirleyecekler.
CHP Kırklareli İl Başkanı Vecdi Gündoğdu Ön Seçim’in merkez ilçede yarın Kırklareli Halk Eğitimi Merkezi’nde yapılacağını belirterek şunları kaydetti:
“12 Haziran 2011 Pazar günü yapılacak olan Milletvekili Genel Seçimleri için Milletvekili Aday Adayı olan 11 arkadaşımız arasından partimizi Kırklareli Milletvekili Adayı olarak temsil edecek olan ilk 3 ismin belirlenmesi için yarın 08.00-17.00 saatleri arasında Kırklareli Halk Eğitim Merkezi Salonu’nda Delegelerimiz oy verecekler.
Merkez ilçede; 319, Lüleburgaz ilçemizde 493, Babaeski ilçemizde 226, Pınarhisar ilçemizde 105, Vize ilçemizde 132, Demirköy ilçemizde 50, Kofçaz ilçemizde 56, Pehlivanköy ilçemizde 64 olmak üzere toplam 1445 Delege oy kullanacak.
İlçe Seçim Kurullarına Ön Seçim ile ilgili Parti Kütüğü Listeleri ve Delege Listeleri’ni verdik. İlçe seçim Kurulu geçtiğimiz hafta ön seçimle ilgili tüm işlemleri başlattığını söyledi. Her ilçe kendi bölgesinde İlçe Seçim Kurulu’nun belirlediği yerde oy kullanacak. Ön seçim Hakim önünde yapılacak ve tamamen resmi olacak.
Partimizin yarın yapılacak olan Ön Seçimleri’nde kullanılacak olan Oy Pusulaları’ndaki sıralama MYK’da yapılan harf çekimine göre belirlendi. Yapılan kura çekiminde “E” harfi çıktı. Soyismi “E” harfi ile başlayan Aday Adayımızdan başlamak üzere Oy Pusulası’ndaki sıralama şu şekilde belirlendi:
1. Gürcan Ersin
2. Kenan Gürbüz
3. Turabi Kayan
4. Mehmet Siyam Kesimoğlu
5. Mehmet Tuna Soykan
6. Zeki Akın
7. İrfan Altınel
8. Yavuz Altınorak
9. Tansel Barış
10. Hakan Dedeoğlu
11. Turgut Dibek

Yapılacak olan Milletvekili Genel Seçimleri’nde partimizi başarı ile temsil edeceğine inandığım tüm Milletvekili Aday Adaylarımıza, yarın yapılacak olan Ön Seçim’de başarılar diliyorum.” (s.-u.e.)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.