Delegeler; “Şaban Savaşan’la yola devam” dedi

27
Milliyetçi Hareket Partisi Kırklareli İl Başkanlığı Kongresi yapıldı
* Milliyetçi Hareket Partisi’nin (MHP) Kırklareli İl Başkanlığı’nın 29 Nisan 2012 Pazar günü saat 13.00’da Show Düğün Salonu’nda yapılan İl Kongresi’nde oy kullanan 302 delegenin tamamının oyunu alan Şaban Savaşan tekrardan MHP Kırklareli İl Başkanlığı’na seçildi.
HABER MERKEZİ
Milliyetçi Hareket Partisi’nin (MHP) Kırklareli İl Başkanlığı’nın Olağan Kongresi 29 Nisan 2012 Pazar günü saat 13.00’te Show Düğün Salonu’nda Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. Divan Başkanlığı’na MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Tokat Milletvekili Reşat Doğru, Divan Üyeliği’ne ise Bülent Belen, Halil Abanoz, Ali Erdemir, Özkan Yücel ve Mehmet Bayram seçildi.
* “İnsanı yaşat ki, devlet yaşasın”
MHP Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli’nin kutlama mesajının okunmasıyla devam eden kongrede bir konuşma yapan MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Tokat Milletvekili Reşat Doğru, vatanı, bayrağı, dini ve devleti uğruna şehit düşen askerler ile vatan hainlerinin aynı kefeye konulduğunu söyledi.
Vatan, bayrak, din uğruna can vermenin, şehitliğin anlamının neredeyse kalmadığını ifade ederek; “Ülkemiz artık hainlerin kol gezdiği, prim verildiği dönemi yaşamaktadır” diyen Doğru şunları söyledi;
“Türk Milleti 18. yüzyıldan itibaren batıda başlayan demokrasi ve ideolojik akımlar ve sanayi bilgi, teknoloji ve iletişim gelişmeleri karşısında, ne çağa ayak uydurabilmiş, ne de devletine sahip çıkabilmiştir. Önce Osmanlı Devleti yok edilmiş, sıra şimdide Türkiye Cumhuriyeti’ne gelmiştir.
Türkiye Cumhuriyeti Tarihi’nde, Atatürk Dönemi hariç tutulursa, milli kadroların tam olarak söz sahibi olduklarını iddia etmek güçtür. Meclis’te gayri Türk olduklarını açıkça söyleyen, milli kimliği reddeden ve hatta Başbakan olmasına rağmen Türk olmadığını açıkça ifade edebilen yöneticilerle idare ediliyoruz. Ancak Türk Milliyetçileri olarak, dinimizi, bayrağımızı ve devletimiz her şeyin üzerinde seviyor ve yaşıyoruz. Bağımsız, hür ve milli devlet olarak yaşama arzumuz, hayat felsefemizin temelini oluşturmaktadır.
Ancak zamanımızda çok farklı olaylarla karşılaşıyoruz. Bu vatan bu bayrak, bu din, bu devlet için şehit düşen çocuklarımızla, vatan hainlerinin leşlerini aynı kefeye koyan haller oluyor. Şehitlik yani vatan-bayrak-din uğruna can vermenin anlamı neredeyse kalmamıştır. Her gün yeni tariflerle karşılaşıyoruz.
İnsanı yaşat ki, devlet yaşasın. Ülkemiz artık hainliğin kol gezdiği, prim verildiği dönemi yaşamaktadır.
Ancak bu sürece dur denilme zamanı da gelmiştir. Bunu da yapacak olan Türk Milliyetçileri’dir. Onun içinde artık ayağa kalkma, hesap sorma zamanı gelmelidir. Yok edilmek istenen bir ülkeyi, Anayasasından bile "Türk" kelimesinin çıkarılmaya çalışıldığı Türkiye’yi kurtarmak için ayağa kalk. Büyük Ortadoğu Projesi’nin eşbaşkanı bir zihniyetin elinden yönetimi almak zorundasın.
Türk Bayrağı’nın yakıldığı, Türk’üm diyenlerin dövüldüğü bir ülkede yaşıyorsun. Askerin öldürülüyor, Polisin tokatlanıp linç ediliyor, doktorların, sağlık çalışanları dövülüyor, öldürülüyor. Okulların yakılıyor ayağa kalk artık. Zaman bu zamandır, Devran bu gündür artık,
Fabrikaların kapandığı, tarımın bitirildiği, ekonominin dışa bağımlı olduğu, dünyanın en pahalı akaryakıtının kullanıldığı, işsizliğin arşa çıktığı, çiftçinin azarlandığı, memurun horlandığı, her geçen gün biraz daha uçuruma doğru sürüklenen Türkiye’yi AKP taassubundan kurtarmak zorundasın.
"Size değil, PKK’lıları, bir Kürt kedisini bile teslim etmem’ diyen peşmerge başı Talabani’nin Devlet Töreni ile karşılandığı, "Kürt devleti bizim Kırmızıçizgimizdir" denilirken sözde Kürdistan’a resmi ziyaretin yapıldığı, bölücülük suçundan Türkiye’den kaçanlar ile Avrupa’da;
Avrupa’dan dönenler ile Türkiye’de, kucaklaşma sahnelerinin yaşandığı kara bir dönemden geçiyoruz.
Şehitlerin ruhunu rahat ettirmek, şad ettirmek için ayağa kalk, ses ver Türkiye milli tesislerin, limanların, madenlerin, şehit kanıyla beslenen toprakların Yabancılara satılıyor.
Devlet’in elinde ne varsa, "Babalar gibi satarım" diyen bir ucube anlayış mevcut. Bu anlayışı yıkmak için, ayağa kalk Türkiye, Ayağa Kalk Ülküdaşım.
Zaman gelmiştir artık, Çankaya yokuşunda marş söyleyen yiğitlerin, ülkemi yönetme zamanıdır. Bu yiğitler ki; birileri futbol topunun peşinde koşarken, cüzdan, makam hayal ederken onlar çile ocaklarında pişiyor, taş medreselerde tevekkül ediyorlardı.
İşte şimdi bu Ülkeyi; İdam sehpalarına çıkacakları anı bile, Hz. Mevlana’nın "Düğün Gecesi-Vuslat" dediği ölümü bekler gibi bekleyenlerin geride bıraktıkları emanetçilerinin yönetme zamanıdır.
Gün bu gündür artık, "Çırpınırdı Karadeniz" Marşı’nı haykırırken, yürekleri Türklük için atanların günüdür bu gün. Bu yiğitler ki; Allah’a sığınıp, Millete güvenenlerdir. Türk Milletine baş olabilmek için, "Okyanus Ötesinde" at pazarlığı yapmayan adamlardır.
Onlar ki; Kula kulluk yapmayı şirk, Allah’a Kul olmayı farz sayanlardır. Onlar ki; sadece Filistin’de ki Müslüman’ın değil yeryüzündeki bütün Müslümanların acısıyla dertlenenlerdir. Vakit bu vakittir, Çin Sarayını basan yiğitlerin başı Kürşad’a nazire yaparcasına; Atatürk’ün başladığı Anadolu ihtilalini yüreklerinde taşıyan, Türkeş’in başladığı gönül seferberliğini kendilerine şiar edinen adamların vaktidir bu vakit.
Devran bu devrandır;
Şehidinin ardından gıpta ile bakan ülküsü uğruna verilen canları, döken kanları, çekilen çileleri Hz. Yusuf un bile kıskandığı bir dönemde; o kör olası, kahrolası nefislerini, ayaklarının altına alan ve ben değil, biz diyenlerin ülkeyi yönetme günüdür artık.
Büyük Türk Milletinin; Batının gündemine biat eden değil, bilakis artık bu coğrafyada siz Türk’ün gündemine biat edeceksiniz diyecek ruh ve karakterde kadrolarıyla, İnsanca ve onurlu bir şekilde yönetilmesi için ayağa kalkma zamanıdır artık.
Dünya nimetlerini ellerinin tersiyle iterek, biz şuuru içinde, önce ülkem ve milletim, sonra partim ve ben ferasetiyle, yeri geldiğinde Ülküdaşına Feragat edecek, Liderine, Ülküsüne, Partisine evladı muhabbetiyle bağlı yiğitlerin iktidar vaktidir artık.
Edilen yeminlerin ayaklar altında çiğnendiği, Şereflerin ihale pazarlarında satıldığı, Şerefsizlikle suçlayanların şerefsiz olduğu, koltuk hırsıyla Bizans’a rahmet okutturan tezgâhların kurulduğu siyaset değil.
Türklük gurur ve şuuru, İslam ahlak ve Faziletine sahip bir anlayış, Bütün Türk Milletini kucaklayan bir siyaset için, ayağa kalk Ülküdaşım.
Bu ülkeyi artık sen yönetmelisin ülküdaşım. Cenabı Allah’ın sana bahşettiği iradeni ortaya koyma zamanıdır.
Malazgirt ovasında vatanlaştırılan, İstiklal Harbiyle tapusu tescil edilen, Bedelini kanla ödediğimiz ve ancak Kanla vereceğimiz Kutsal Topraklarımızda; Milli ve Manevi değerlerimizle yoğrulmuş bozkurt marşını söyleyen bozkurtların iktidar günüdür bu gün
Yolbaşçına, Liderine vereceğin güç, Türk’ün yeniden dirilişine ve Dünya Milletleri içindeki şanlı yerini almasına vesile olacaktır.”
* “Türk Milleti’nin tek ve son ümidi MHP kalmıştır”
MHP Kırklareli İl Başkanı Şaban Savaşan’da kongrede yaptığı konuşmasında; “Vatanın ve milletin bölünmez bütünlüğü ülkemizin aydınlık geleceği için birlikte sürdürdüğümüz mücadelemizin önemli bir kilometre taşı olan Kırklareli İl Kongremiz ülkemiz içinden geçmekte olduğu hassas süreçte ayrı bir önem arz etmektedir. Bu güne kadar yapmış olduğumuz ilçe kongrelerinde gösterilen katılımlarıyla coşkusuyla, sahiplenmesi ile ve mesajlarıyla bu ülkenin sahipsiz olmadığını ihanet yolcularını hiçbir zaman hedefe ulaşmayacaklarını Türkiye Cumhuriyeti’ni ilelebet yaşatacak iradesinin Milliyetçi Hareket Partisi olduğunu ve dimdik ayakta durduğunu dosta düşmana göstermiştir. Yaptığımız kongreler, kucaklaşma, yenilenme ve hazırlanıp daha ileriye gitmenin zemini hazırlanmış olup Allah’ın izniyle de önümüzde yapılacak ilk seçimlerde ilimizdeki tüm beldeye başkanlıklara talibiz. Birçoğuna da MHP damgası vuracağız. İnancım tamdır. Bizim ilimizde partimizin 1 İlçe, 2 Belde Belediye Başkanımız bulunmaktadır. Muhalefette bulunmalarına rağmen son derece başarılı çalışmalar yapmışlardır. Hepsini ayrı ayrı kutluyorum, başarılarının devamını dilerim. Türkiye Cumhuriyeti Tarihi’nin en zor ve sıkıntılı döneminden geçiyor. İhanet sıradanlaşmış ve her yanı sarmıştır. Türk Milleti’nin tek ve son ümidi MHP kalmıştır. Bunun için MHP’ye sahip çıkacağız. Liderine sahip çıkacağız. MHP’nin kuşatılmasına dizayn edilmesine asla izin vermeyeceğiz. Birlik ve beraberliğimizin bozulmasına fırsat tanımayacağız. Fitne ve feshata prim vermeden el birliği ile çalışırsanız içinde yer aldığımız bu şerefli hareket mutlaka iktidar olacaktır.
Bizim birlikteliğimizde sadakat, vefa ve karşılıklı saygı esastır. Hiçbir menfaat ağı, hiçbir dünyevi nimet, hiçbir günübirlik imkan özlemlerimizin ülkelerimizin vatan ve millet sevdamızın önüne geçemez ve bundan sonra da Allah’ın izniyle geçemeyecektir. Türk siyasi hayatının en köklü yapı taşının mensupları olan sizler, bütün menfaat çetelerine inat hiçbir ikbal peşinde koşmadan vatan dediğiniz, bayrak dediğiniz Türkiye’nin kaderine, yarına dair kararı vermek için MHP’sinin üç hilal altında toplandınız. Hepinizi ayrı ayrı kutluyorum. Sağ olun var olun.
Vatan ve bayrak ortak paydanızda yolumuz, engeller, istismarlar, ihanetler sapmalar ve entrikalarla doludur. Bunun farkında olacağız sinsi tuzaklara düşmeyeceğiz. Gücümüzü koltuğumuzdan değil bize umut bağlayan destek veren dua eden muhterem vatandaşlarımızdan alacağız. Bayrağımızın düşmesini, İstiklal Marşımızın susmasını, bin yıllık kardeşliğimizin bozulmasını asla sineye çekmeyeceğiz.
Birkaç hain istiyor, birkaç gafil kışkırtıyor, birkaç işbirlikçi de alkışlıyor diye kardeşlikten taviz vermeyeceğiz.
Türkiye’nin husumet çatışma ve kavga ortamına sürüklenerek tükenip yok olmasına seyirci kalmayacağız. Milli değerler ve birlikte yaşama ülküsü etrafında mutlaka kenetleneceğiz.
Yıkmak için değil, yapmak için, ayırmak için değil, birleşmek için, bölmek için değil, buluşmak için, küsmek için değil, kucaklaşmak için yüreği Türk milleti için atan Türkiye’nin birliğine ve dirliğine inanan bütün vatanseverleri milli hedefler etrafında birleşme ve bütünleşmeye MHP’sinin 3 Hilal altında buluşmaya davet ediyoruz.
Dili, dini, mezhebi ne olursa olsun bu vatan benim bu bayrak benim diyen Türk milletinin mensubiyet şuuru içerisinde olan herkesi kucaklıyor MHP’sinin çatısı altında siyaset yapmaya çağırıyoruz. İlçe ve belde teşkilatlarımızla, belediye başkanlarımızla delege ve üyelerimizle bize oy veren sempati duyan Türkiye sevdalılarıyla MHP’sinin iktidarına beraber yürüyeceğiz.
İhmal edilmiş Kırklareli’mizin önce yerelde sonra genelde makus tarihine son vereceğiz. Pusuda bekleyerek milliyetçi hareketi mağlup etmek isteyen ganimet avcısı zavallılara asla aradıkları ortamı vermeyeceğiz.” dedi.
* Oy kullanan 302 Delege’nin tamamının oyunu alan Şaban Savaşan tekrar İl Başkanlığı’na seçildi
Yapılan konuşmaların ardından yapılan oylama sonucunda 600 delegeden 302’si oy kullandı. Kullanılan 302 oyun tamamı geçerli sayılırken, MHP delegeleri; “Şaban Savaşan ile yola devam” dedi.
Tek Liste ile yapılan seçimlerde Şaban Savaşan’ın listesi şu isimlerden oluştu:
Yönetim Kurulu Üyeleri: Reha Oras, Kamber Üzer, Suat Yılmaz, Cemal Terzi, Mehmet Ilgın, Necdet Kollu, Ergün Selçuk, Uğur Eryılmaz, Sinan Öztoprak, Adem Esen, Mehmet Sazara, Eyüp Dağdelen, Zinnur Özdere, Mustafa Doğan, Eyüp Dönmez, Seyfi Güler, Mustafa Terekli, İhsan Taşkın, Erdal Alparslan, Hikmet Özün,
Yönetim Kurulu Yedek Üyeleri: Ömer Kökenli, Halim Gültekin, Vedat Balkan, Gürol Odabaşı, İbrahim Aysan, Göktay Domaç, Tamer Katılmaz, Hüseyin Dökmeoğlu, Eyüp Koç, Hasan Matyar, Yalçın Topay, Veysel Akman, Menderes Akkuş, Mehmet Karazaim, Adnan Azay, Cebir Alkoç, Ahmet İşcan, Murat Saraçoğlu, Ertan Göntürk, Bahri Cıbır,
Disiplin Kurulu Üyeleri: Altan Orakçı, Hisayet Türköz, Altan Dönmezer, Uysal Cengiz, Bülent Gencer, Davut Demir, Hüseyin Bayram
Disiplin Kurulu Yedek Üyeleri: Abdurrahman Kıran, Murat Alıpatar, İlker Aktaş
Büyük Kongre Delegeleri: Şaban Savaşan, Kürşat Yamaner, İbrahim Güleryüz, Semih Meriç, Halil Abanoz, Sedat Balkı, Muhlis Yavuz,
Büyük Kongre Yedek Delegeleri: Ümit Çalık, Ayhan Aksakal, Armağan Ayyıldız. (ue)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here