“Değişim istiyoruz, değişim için geliyoruz”

18
* Şubat ayı içerisinde yapılacak olan Kırklareli Ziraat Odası
Seçimleri’nde Başkan Adaylığı’nı açıklayan Mustafa Minsolmaz; “27 yıllık
yönetim anlayışını ortadan kaldırmak için göreve talibiz” dedi.

HABER MERKEZİ
Kırklareli Ziraat Odası Başkan Adayı Mustafa Minsolmaz, Şubat ayı içerisinde yapılacak olan Kırklareli Ziraat Odası Seçimleri’nde aday olduğunu merkez ilçeye bağlı Üsküp Beldesi’nde 13 Ocak 2011 Perşembe günü saat 19.00’da düzenlenen toplantı ile açıkladı.
Çevre köylerden gelen 31 delegenin katılımı ile gerçekleştirilen açıklamada Minsolmaz şunları kaydetti:
“Saygıdeğer çiftçi arkadaşlarım;
6964 sayılı kanunla kurulmuş olan odamızın yegane kuruluş sebebi, odamıza kayıtlı üyelerin tarımsal faaliyetlerine göre tüm girdi ve ihtiyaçlarını temin etmekle yükümlüdür. Bu kanunun yönetimlere vermiş olduğu yetkiye dayanılarak, odamıza kayıtlı üyelerimizin ihtiyaçlarını karşılamakla birinci derece yetkili yönetim kurullarıdır. Ancak bugüne kadar odamızın böyle hizmetleri çiftçilerimize yansıttığını göremedik. Tek amacımız, hizmetleri en iyi şekilde yansıtmak için mevcut seçilmiş olan 64 delege ile temas halinde olarak seçildikleri köy ve mahalledeki üyelerinin ihtiyaçlarını delegelerinden talep ederek en iyi şekilde hizmeti sunmaktır.
Yıllardan beridir üyelerine hizmet vermek üzere kapısı açılan odamızda, tüm üyelerimizin de bildiği gibi hizmet etmek ikinci planda kalmış, sadece üyelerinden para toplayarak tahsildarlık yapmaktadır. Bizim amacımız, vatandaşın bu gibi söylemlerini ortadan kaldırmak, hizmeti en iyi şekilde sunmaktır. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın.
Çevre illerde hizmet veren odalarımızın yapmış olduğu çalışmalarını izlediğimizde üyelerine çok farklı hizmetler sunduğu tarafımızca gözlemlenmiştir. Biz bu hizmetlerin yanı sıra çok farklı hizmetleri sunacağımızı tüm üye ve delege arkadaşlarımızın bilgilerine sunmak istiyoruz. Bu vesile ile Şubat ayı içerisinde yapılacak olan Oda Seçimleri’nde Oda Başkanlığı’na Aydın Çiflik arkadaşımızla dönüşümlü olarak yapmaya talibiz. Tüm üyelerimizin ve delege seçilen arkadaşlarımızın desteklerini bekliyoruz. Oda Seçimleri’nin tüm meslek camiamıza hayırlı olmasını diliyoruz.”      

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here