Davutoğlu; “Türkiye’nin her yerinde siyaset yapan tek partiyiz”

30
AK Parti Kırklareli 5. Olağan Kongresi Başbakan Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu’nun katılımı ile gerçekleşti
* Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Kırklareli 5. Olağan Kongresi’ne katılan AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu, yaptığı konuşmasında muhalefet partilerine yüklendi. 
AK Parti Kırklareli 5. Olağan Kongresi Başbakan Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu’nun katılımı ile gerçekleşti
* Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Kırklareli 5. Olağan Kongresi’ne katılan AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu, yaptığı konuşmasında muhalefet partilerine yüklendi. Muhalefetin desteklediği, AK Parti’yi bitirme senaryolarının tutmadığını belirten Davutoğlu; “Geçmişte olduğu gibi şimdide bu millet dizayn çalışmalarına dur diyecektir. Biz hiçbir zorluk karşısında eğilmedik, eğilmeyiz” dedi.
* Başbakan Davutoğlu’nun, Bakanların ve birçok milletvekilinin katılımı ile gerçekleştirilen AK Parti Kırklareli İl Kongresi’ne tek liste olarak giren Alper Çiler, yapılan seçimlerin sonucunda 342 delegenin oyu ile AK Parti Kırklareli İl Başkanlığı’na seçildi.
HABER MERKEZİ
Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Kırklareli 5. Olağan Kongresi’ne katılmak üzere Balıkesir’deki programının ardından özel uçak “ANA” ile yola çıkan AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu ilk olarak saat 16.28’de Tekirdağ’ın Çorlu İlçesi’ne geldi. Buradan helikopter ile saat 17.10’da Kırklareli’ye ulaşan Başbakan Davutoğlu’nu 55. Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı’ndaki helikopter pistinde; Kırklareli Valisi Esengül Civelek, Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu,  Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, AK Parti Kırklareli İl Teşkilatı yetkilileri karşıladı.
Karşılamanın ardından Başbakan Davutoğlu oluşturulan konvoy eşliğinde bindiği seçim otobüsü ile Kırklareli merkez ilçeye doğru yola çıktı. Yol boyunca Davutoğlu halkı selamlayarak AK Parti Kırklareli 5. Olağan Genel Kongresi’nin yapılacağı Kırklareli Kapalı Spor Salonu’na geçerek kongre programına katıldı.  
* “Bu Ülke tek bir bütündür. Bizde bu Ülkenin her köşesini gidiyoruz”
Burada bir konuşma yapan Başbakan Davutoğlu muhalefet partilerine yüklendi. Türkiye’nin bütün bölgelerinde sadece AK Parti’nin siyaset yapabildiğini vurgulayan Davutoğlu şunları kaydetti:
Çok yoğun bir haftadan sonra, gönül yuvamız Kırklareli ye geldik. Hani bazı Partiler var ya Türkiye’nin batısına giden doğusuna gidemez, doğusuna giden batısına gidemez, işte onlara ibreti alem olsun diye Türkiye’nin her köşesin, her ilini bir haftada dolaştık. Bu ülkenin doğusu da batısı da güneyi de kuzeyi de tek bir bütündür bu ülke birdir, bölünmezdir, ayrılmazdır. Kırklareli ye adını veren Kırk Yiğit, kırk Şehit’e selam olsun, bu ülkeye, bu belgeye canlarını veren Kırk şehit’e ve tüm şehitlerimize buradan selam olsun. Biz bu ülkenin doğusunda da batısında da hep Aynı dili konuşup, aynı şeyleri söylüyoruz; Mesajımız birlik, birlik, birlik.
* “Bizde Şii, Sünni veya Alevi diye ayrım yoktur olmayacaktır” 
Biz Türkiye’nin her yerine hitap ediyoruz. MHP Lideri Bahçeli’ye; “Biz Tunceli’ye gittik sizde gidin görelim” dedik. Sonra Tunceli’ye gitti ve iki ziyareti karşılaştıralım. Ben gittim oradaki kardeşlerimizle buluştum. Cemevleri’nden her bir ilçeden gelen ziyaretçilerle konuştum hak Muhammet Ali diye bizi karşıladılar. Biz Al Bayrağı AK Parti Bayrağı ile Ülkenin her yerinde dalgalandırıyoruz. Tunceli’de de dalgalandırıyoruz Kırklareli’de de kaldırıyoruz. Çünkü bizim literatürümüzde bu topraklar içinde yaşayan Şii, Sünni  Alevi diye bir ayrım yoktur ve olmayacaktır. Sayın Bahçeli Tunceli Vali Binasının önünde konuştu. Kendi getirdiği partililere hitap etti ve 1 saat içinde Tunceli’yi terk etti. Bu mudur halkla buluşmak halkın eline el değmeyenler, gönlüne gönül dokundurmayanlar halkı temsil edebilirler mi? Biz gittiğimiz her yerde aynı konuşuruz ama onlar Ankara da başka konuşurlar diğer şehirlerde başka konuşurlar. 
* “Bu millet dizayn çalışmalarına dur diyecektir”
CHP’nin MİT iddiasının asıl olduğunu tekrar belirten Davutoğlu "Gezi’den sonra 17-25 Aralık’ı denediler ama millet karşılığını verdi ve 30 Mart’ta millet dur dedi. 10 Ağustos’ta bir araya geldiler çatı adayı çıkardılar tutmadı. 6-7 Ekim’de aynı provokasyonu yaptılar tutmadı. CHP ve HDP arasında bir takım görüşmelerden bahsediliyor. Türkiye’de istikrarı hedef alan bu koalisyon için milletimize sesleniyorum sakın rehavete kapılmayın. Geçmişte olduğu gibi 2015 seçimlerine giderken yeniden dizay peşinde olabilir. Bilin ki geçmişte olduğu gibi şimdide bu millet dizayn çalışmalarına dur diyecektir. Biz hiçbir zorluk karşısında eğilmedik eğilmeyiz.
* “Kılıçdaroğlu’nun Yalova’da kesilen asırlık çınarlar için sesi çıkmıyor” 
IMF borcu ödenmişken dış borç kapanmışken birden gezi provokasyonları başladı. 10 tane ağacın taşınması sebebi ile İstanbul sokaklarını, Ankara ve İzmir sokaklarını kaosa döndürmeye çalıştılar. Şimdi Yalova da ne oluyor asırlık çınarları kestiler yıktılar Kılıçdaroğlu hala suskun dedim ki niye konuşmuyorsun gezi olaylarında çok konuşuyordun hani ağaç sevdan dedim bir ses ver dedim bu gün Adana’dan cevap vermiş biz ağaçların kesilmesine karşıyız diye zaten karşı değilim diyeceğin yok ya o kesilen ağaçlar için ne yaptın onu söyle Belediye Başkanı’ndan hesap sordun mu? Soramaz korkar.
* Pınarhisar’ı unutmadı
Lüleburgaz’a, Babaeski’ye, Pınarhisar’a, Pehlivanköy’e, Demirköy’e, vizeye, Kofçaz’a her kapıya giderek, her kapıyı çalarak, AK Parti’yi anlatmaya hazır mısınız? 2015 Seçimleri’nde AK Parti’yi 1. Parti çıkaramaya hazır mısınız? Kırklarelililer iyi bilir Pınarhisar’ı, Cumhurbaşkanımızı bir şiir okuduğu için hapsedenler şöyle düşündü. Eeğer onu hapsedersek bir daha ki seçimde kafamıza göre dizayn edebiliriz. Tıpkı şimdi yapmaya çalıştıkları gibi. Ama Pınarhisar, Yepyeni bir siyasetin çığırına beşiklik etti. Selam olsun Pınarhisar’a. Nasıl ki bu dava adamlarını hapseder bu davayı önleyemediyseniz, nasıl Pınarhisar ona sahip çıktıysa, Bundan sonra’da her İl sahip çıkmaya devam edecektir. Kırklareli bize sahip çıkacaktır.”
* Kılavuz; “Kazanan AK Parti olacaktır”
AK Parti Kırklareli 5. Olağan Kongresi’nde bir konuşma yapan AK Parti Kırklareli İl Başkanı Ahmet Zeki Kılavuz’da onurla aldığı AK Parti Bayrağı’nı, onurlu bir şekilde yeni seçilecek olan yönetime devretmekten son derece mutlu ve gururlu olduklarını belirtti. Göreve geldikleri günden bu yana Yönetim Kurulu’ndaki arkadaşları ile güzel işlere imza attıklarını belirten Kılavuz tüm çalışma arkadaşlarına ve AK Partililere teşekkür ederek yaptığı konuşmasında şunları kaydetti:
“Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımızın ortaya koyduğu “Yeni Türkiye” Vizyonu’nun bir paydası da hiç şüphesiz Kırklareli AK Parti Teşkilatı olacaktır. Yapılmakta olan İl Kongremizin ilimize ve Partimize hayırlar getirmesini diliyorum. Çalışma arkadaşlarımdan kırdığımı, üzdüğüm kimse varsa hepsinden özür diliyorum, eğer benim hakkım sizlere geçmiş ise haklarımı helal ediyorum.  Yeni seçilecek olan İl Başkanımıza ve Yönetim Kurulu arkadaşlarımıza başarılar diliyorum bir ağabeyleri olarak her zaman yanlarında olduğumun sözünü veriyorum. Görevim süresince yanımda olan, Teşkilat sorumluları İstanbul Milletvekilleri’ne ve Kırklareli İl Teşkilatı’nda çalışan tüm arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum.” 
Başbakan Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu ve beraberindekilerin konuşmaların ardından Kırklareli Valisi Esengül Civelek’i makamında ziyaret etmek ve düzenlenen yemeğe katılmak üzere salondan ayrılmasının ardından kongre gündemine devam edildi. Faaliyet Raporları okundu. Oylanarak hep birlikte kabul edildi. Ardından Divan Kurulu’na sunulan Alper Çiler’e ait tek listede yer alan isimler teker teker okunarak sahneye davet edildi. Listede yer alan isimlerin tanıtılmasının ardından oylama işlemine geçildi.
Yapılan oylamada 603 kayıtlı delegeden 344 kişi oy kullandı. Kullanılan oyların 2’si geçersiz çıktı. Geçerli çıkan 342 oy ile Alper Çiler AK Parti Kırklareli İl Başkanı oldu. Alper Çiler’in listesi şu isimlerden oluştu:
* Yönetim Kurulu Asil Adayları:
Alper Çiler, Ahmet Emre Babat, Ali Ahmet Büyükbuca, Aliş Biçer, Andaç Vişne, Barış Teksin, Bayram Güdücü, Can Bahçıvanoğulları, Cem Duran, Devrim Düz, Dilek Arslan, Emre Kovankaya, Emrullah Doğu, Erol İbrahim Başataç, Fikri Altıntel, Filiz Çalışkan, Gökhan Yeşil, Gürkan Şimşek, Hakan Erbilgin, Halil Raif Doğan, İlhami Alper Erdivanlı, İlhan Kemal Kısa, İlknur Funda Söylemez, Mehmet Akın, Mehmet Çetinbaş, Mehmet İkizlerli, Murat Akbaş, Öner Yılmaz, Özcan Çiftçi, Sebahattin Baş, Serap Kayraklık, Seval Demir, Seval Oturak, Seyfi Güler, Sinan Öntufan, Şenay Ülgen, Vedat Koçmuş, Yusuf Çebi, Zafer Süpürgeci, Ziya Dedeoğlu.
* Yönetim Kurulu Yedek Adayları:
Can Toklucu, Harun Sevim, Ahmet  Büyükbayraktar, Ali Özsevimli, Mürsel Tetik, Onur Ahmet Çobanoğlu,  Gökhan Başaran, Coşkun Bekledim, İhsan Alçiçek, Cüneyt Yasak, Halil Kırbaş, Yavuz Uçar, Taner Yılmaz, İsmail Çakıroğlu, Bora Karaca, Musa Bozdemir, Emine Omay, Mehmet Yılmaz, Bülent Çirin,  Ersan Özkan, Hasan Yılmaz, Mehmet Emre,Necmi Cağlayan, Nedim Burak, Sait Çalışkan, Seyhan Yılmazoğlu, Seyfettin Buzul, Şengül Bozan, Hamdi Öztürk, Bekir Demir, Hakan Peker, Sabri Eriş, Esra Öazbay, Kenan Öcal, Gürkan Yetkili,  Ramadan Kartal, Timurcin Karagöz, Keriman Sayan, Hakan Cini, Seyfettin Bozuk.
* Disiplin Kurulu Asil Adayları:
Av. Hayrettin Gümüş, Av. Tülay Tuncay Peker, Av. Ahmet Taylan, Aynur Serin, Engin Ayar, 
* Disiplin Kurulu Yedek Adayları:
Nadir Göker, Selim Leylak, Ahmet İbrikçi, Yüksel Akgül, Yusuf Tuna
* Demokrasi Hakem Kurulu Asil Adayları:
Şenel Akbay, M.Oktay Alp, İlhan Erpak
* Demokrasi Hakem Kurulu Yedek Adayları:
Erhan Buzol, Arif Önce
* Büyük Kongre Delegeleri Asil Adayları:
Alper Çiler, Av. Ahmet Zeki Kılavuz, Cem Toklucu, Kayhan Türköz, Cüneyt İleri
* Büyük Kongre Delegeleri Yedek Adayları:
Ali Gencal, Hüseyin Açıkel, İbrahim Çobanoğlu, Hasan Basri Korkmaz, Hayrulllah Yalçınsoy
* Çiler; “Kırklareli’den 2 Milletvekili çıkaracağız”
Yapılan seçimlerin sonucunda AK Parti Kırklareli İl Başkanı olarak seçilen Alper Çiler yaptığı teşekkür konuşmasında; “İl Kongremize gelen tüm katılımcılara teşekkür ediyorum. Hep birlikte yeni bir Kırklareli için el ele vereceğiz. Bunu birlikte yapacağız. Sizin desteklerinizle 2015 Yılı’nda Kırklareli’den 2 Milletvekili çıkaracağız. Genç bir kadromuz oldu.  İnanıyorum ki Kırklareli her şeyin en güzeline layık bir şehir. Biz burada doğduk, burada büyüdük, burada öleceğiz. Bir şeyler yapmadan da gitmek bize yakışmaz. Hepinize çok teşekkür ediyor saygılar sunuyorum” dedi.
* Başbakan Davutoğlu Vali Civelek’i ziyaret etti, düzenlenen yemeğe katıldı
Başbakan Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu ve beraberindekiler salondan ayrılarak Kırklareli Valisi Esengül Civelek’i makamında ziyaret etti. Tören mangasını selamlayan Davutoğlu’na iki çocuk çiçek verdi. Davutoğlu ayrıca Halk Oyunları Gösterisi’ni izledi ve davul çalan kişiye bahşiş verdi. Başbakan Davutoğlu’na ziyarette, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu’da eşlik etti.
Kırklareli Valiliği’ni ziyaretin ardından Başbakan Davutoğlu ve beraberindekiler, Kırklareli Valiliği tarafından Bilgiç Hotel’de Sivil Toplum Kuruluş Temsilcileri’nin yer aldığı yemeğe katılarak burada bir konuşma gerçekleştirdi. Buradaki programın ardından Başbakan Davutoğlu ve beraberindekiler Kırklareli’den ayrıldılar. (Savaş Eskici-Selçuk Vurucu-Berkay Çamlı)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here