Davulcular yetkilendirildi

7
* Ramazan Ayı’nın vazgeçilmesi olan ve 1 ay boyunca Kırklareli Halkını çaldıkları davul ile söyleyecekleri birbirinden güzel manilerle sahuru kaldıracak olan Ramazan Davulcularına Yetki Belgeleri verildi. 
HABER MERKEZİ
Kırklareli’de Ramazan Ayında görev alacak Ramazan Davulcularına Yetki Belgeleri verildi. Ramazan Ayı’nda 12 Mahalle’de 39 kişinin görev yapacağı ve Kırklarelileri sahura kaldıracak olan davulcu ekibinin Yetki Belgelerini Kırklareli Belediye Başkan Vekili Elmas Büyükdere ve Başkan Yardımcısı Mehmet Gider verdi.
17 Haziran 2015 Çarşamba günü saat 13.30da Kırklareli Belediyesi’nde  yapılan törende konuşan, Başkan Vekili Elmas Büyükdere, görevi yapmalarında sakınca olmadığını bildiren kartlarını üzerlerinde taşıyacak olan Ramazan davulcuların dışında, yetkisiz bahşiş toplamak için gezen davulcuları dikkate almamaları konusunda tüm vatandaşların uyarılması gerektiğini söyledi.
Burada yatığı konuşmada ilk olarak Ramazan Ayının Ülkeye ve Kırklareli halkına hayırlı olmasını dileyen Büyükdere şunları kaydetti;
“Ramazan Ayının İslam Alemine, Ülkemize ve Kırklareli Halkına Hayırlar vesile olmasını dilerim. Daha önceki yıllarda olduğu gibi bu Ramazan Ayında Mahallerimizde sahura kalkma, imsak vaktinin ilan ile ilgili vatandaşlarımızı Oruca davet görevimizi yerine getireceğiz. Müracaatlarınız sonrasında sizlere belgelerinizi hazırladık. Hazırladığımız bu belgeleri ramazan ayı süresince görev yaptığınız mahallelerde yanınızda bulundurma zorunluluğu var. Bu belgeleri göstermediğiniz zaman, görevliler sizi bu görevden alı koyarlar. İnşallah güzel bir Ramazan, Barış getiren bir Ramazan, kardeşlik getiren bir Ramazan ayı yaşamamız dileği ile hepinize 1 ay boyunca kolay gelsin.” 
Büyükdere, vatandaşların kimlik kartı olmayan davulcularla karşılaştığında 153 Alo Zabıta Hattı ve 155 Polis İmdat Telefon Numarasına şikâyetlerini bildirmelerini istedi. 
Kırklareli Zabıta Müdürü Mehmet Tarlacı, Ramazan davulcularına belirlenen saatten ne önce nede sonra davul çalmaya başlamamalarını söyledi. Karşılaştıkları her türlü sorunları kendilerine iletmelerini söyleyen Tarlacı, bahşiş toplamak için Ramazanın 15’den sonra başlanması gerektiğini söyledi.
* 2015 Yılı Ramazan Ayında Mahallelerde Davul Çalacak Kişiler ve Mahaller şu şekilde;
Akalar Mahallesi; İrfan Karadağ Bülent Boyacı (Asil), Murat Karadağ, Levent Boyacı (Yardımcı)  Bademlik Mahallesi; Şadi İtik (Asil) Recai İtik, Adil İtik (Yardımcı), Demirtaş Mahallesi, İhsan Tokmakçı (Asil), Taner Kandemir (Yardımcı) Cumhuriyet Mahallesi; Özkan Hünerli (Asil), Özcan Hünerli (Yardımcı)  Doğu Mahallesi; Mehmet Peri (Asil), Kani Peri (Yardımcı) Karacaibrahim Mahallesi; Yılmaz Demirören, Hüseyin İtik (Asil) Muzaffer İtik (Yardımcı) Kocahıdır Mahallesi; Recep Çalgıcıoğulları, Sabri Saççı (Asil), Mehmet Çalgıcıoğulları, Hüseyin Saççı (Yardımcı) 
Karahıdır Mahallesi; Demir Ali Turan (Asil), Fethi Buğday (Yardımcı) Pınar Mahallesi; Seçkin Ihnalı, Ahmet Karadağ, Müslüm Gönültaş (Asil), Osman Kolay, Mehmet Kırca, Recai İtik (Yardımcı)  Yayla Mahallesi; Şenol İnan, Kadir Usul (Asil), Volkan Uslu (Yardımcı) Karakaş Mahallesi; Hüseyin Bakkaç, Nazım Bakkaç, Birol İlan (Asil), Mustafa Acay,  Rıfat Özdemir, Gürol İlan (Yardımcı) İstasyon Mahallesi; Ali Fırça (Asil), Halit Fırça (Yardımcı) (Kadir Sinici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here