Davetlerin hepsine gideceğim sizlerle paylaşacağım

9
Geçtiğimiz Cuma günü CHP Anketi’nden ne çıktı? Başlıklı köşe yazım üzerine Kırklareli Belediye Başkanı Cavit Çağlayan telefonla aradı.
Kendisinin başarı durumunu inceleyen araştırmaları açıklamak istediğini iletti. Anketleri gazetemiz aracılığı ile kamuoyu ile paylaşmak istediğini söyledi.
Ayrıca benimle başbaşa bir görüşme yapmak için Kırklareli’ye davet etti.
Anketlerin kendisini başarılı gösterdiğini anlatarak yeniden CHP’den aday olma isteğini vurguladı.
“Başbaşa görüşelim, bu konularla ilgili daha detaylı görüş alışverişinde bulunalım” diyerek sözleştikten sonra Anketleri mail yoluyla bana iletti. 
İlerleyen günlerde Başkan Çağlayan’ın davetine icabet edeceğim. Kendisiyle yaklaşan Yerel Seçimler ve gönderdiği anketleri derinlemesine inceleyerek bu görüşmemizdeki değerlendirmeleri sizlerle paylaşacağım.
Aynı köşe yazısı ile ilgili Lüleburgaz Belediye Başkanı Emin Halebak’da telefon ederek bazı değerlendirmeler yaptı.
Kendisine muhaliflerin toplantı yaptıklarını söyleyerek; “Ne mutlu bana ki muhalifleri bir araya getirdim” diye espri yaptı.
Köşe yazımdaki “Unutulmasın ki, Her şeyi izleyen bir Yüce Halk’da var” şeklindeki final cümlesinin altını çizdiğini ve bu vurguyu tebrik etmek için beni aradığını söyleyen Başkan Halebak, yüz yüze görüşmek için Lüleburgaz’a davet etti.
Başkan Halebak’ın davetine de icabet edeceğim. Kendisiyle yaptığım değerlendirmeleri de sayfalarımızda sizlerle paylaşacağım.
Kırklareli Yayla Un Fabrikası sahibi Gürkan Oras da bir telefon ederek, aynı köşe yazısında kendisinin isminin geçtiğini ve yazıya beğenilerini sunarak teşekkür etti. Kırklareli halkının kendisini Belediye Başkanı olarak görme isteklerini duyduğunu ve bu konuyu yüz yüze görüşmek üzere Kırklareli’ye davet etti.
Gürkan Oras’ın CHP’den Kırklareli Belediye Başkan Adayı olmak isteyip istemediği yapacağım bu görüşmeden sonra sizlerle paylaşacağım. 
Yoğun telefon trafiğinin ara verdiği bir anda bir önceki Babaeski Belediye Başkanı Av. Haluk Tezsezer ile yüz yüze bir görüşme yaptık.
Aday Adayı olma düşüncesinde netleştiğini gördüm. “Ya aday olamaz isen?” diye sorduğumda “Aday Adayı olurum Aday olamam Halkımızın takdiri derim” diyerek kesin bir dil kullandı. İlerleyen günlerde daha detaylı görüşme daveti aldığım Av. Haluk Tezsezer ile yapacağım görüşmeleri de sizlerle paylaşırım.
Aynı yazı ile ilgi CHP Babaeski İlçe Başkanı Ozan Yetkin Hazar ve Gençlik Kolları Başkanı Reşat Ermiş işyerimde uzun değerlendirmeler yaptık. Ozan Yetkin Hazar ilçe Başkanlığı olduğu günden bu yana iyi bir performans sergiledi. Babaeski Halkı Genç Başkan Ozan Yetkin Hazar’ı da Babaeski Belediye Başkanlığı’na yakıştırıyor. Ama genç Başkan “Partimin başarısı önemli, ben adaylık düşünmüyorum” diyor.
Süreç ilerledikçe CHP Lüleburgaz İlçe Başkanı Turabi Kayan ile de Belediye Başkan Adayı olup olmayacağı konusunda bir görüşmem olacak. Bu görüşmeyi de sayfalarımızdan takip edebilirsiniz.
CHP İl Başkanı Vecdi Gündoğdu da “Baş başa görüşeli. Örgütüm konusundaki gelişmeleri değerlendirelim” dedi.
Ayrıca Eski Başkan Kadir Gökçe’de aynı yazıya beğenilerini sunarak, yüz yüze görüşmek istediğini söyledi. 
Başkan Yardımcısı Ünal Başkur’a çok önceden verilmiş bir görüşme sözüm vardı. Çok sevdiğim dürüst dostum Ünal Başkur ile de yakında oturup konuşuruz.
Bunun yanı sıra AK Parti ve MHP’den Aday olmayı düşünenlerden de görüşme davetleri geldi. Sırası geldikçe Belde Belediye Başkan Aday Adayları’nın davetlerini de yerine getireceğim. 
Yerel Seçim atmosferine girdik. Davetler yoğunlaşıyor.
Amacım halkımıza en iyi hizmet edecek kişilerin partilerinden aday olmalarıdır. “Ortak Akıl” en az hata yapan akıldır. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here