Damla Uzel, Yıldız ve Genç Milli Takım Seçme Kampı’na davet edildi

7
* Yıldız Milli Sporcu Ayşegül Demirtaş’ı yenerek, Yıldız ve Genç Milli Takım Seçme Kampı’na sporcumuz Damla Üzel davet edildi.

HABER MERKEZİ
Kırklareli Masa Tenisi Sporcuları kendilerini Türkiye genelinde ve Masa Tenisi Federasyonu’nda son yıllarda almış oldukları derecelerle tanıttılar.
Masa Tenisi Kırklareli İl Temsilcisi Soner Polat Damla Uzel’in Yıldız ve Genç milli Takım Seçme Kampı’na davet edildiğini belirterek şunları kaydetti: 
“Geçen sene yapılan Temel Eğitim Kampı’na Kırklareli’den 2 sporcumuz ve Milli Takım Kampı’na da 1 sporcumuz çağrılmış ve bu kamplarda Kırklareli’ni ve Kırklareli Masa Tenisi Kulübü’nü kendilerine ve ilimize yakışır bir şekilde temsil etmişlerdi. Bayanlarda 1. Lig’e çıkan takımımız ilimizi 1. Ligde temsil etmeye devam eden ve 2009-2010 yılı Türkiye Şampiyonaları öncesi yapılan A Grubu İllerden toplam 17 İl Müsabakaları’nda Minikler ve Yıldızlarda Şampiyon, Gençlerde 2. ve Büyüklerde ise 3. olan bayan takımımız oldukça formda olduğunu taraflı tarafsız herkese gösterdi. Sporcularımız içinde ayriyeten bu müsabakalar Milli Takıma katılarak kendilerini gösterme müsabakalarıdır. Yıldızlar Şampiyonası’nda Minikler kategorisinde bulunan ve şampiyon olan takımımızın tüm sporcularıdır. Minikler kategorisinde olması dolayısıyla bu başarı iyi ve bu şampiyonada Yıldız Milli sporcu Ayşegül Demirtaş’ı yenen Damla Üzel Yıldız ve Genç Milli Takım Seçme Kamp’ına davet edildi. 1997 doğumlu olan Minik sporcumuz antrenman düzenini bozmadığı takdirde gelecek yıllarda Milli Takımın değişmez oyuncusu olacağı gibi ilimizi ve kulübümüzü 1. Lig, Süper lig’de başarıyla temsil edecektir.
2009-2010 sezonunun İstanbul’da olacağı 2010 Avrupa Gençler ve Yıldızlar Şampiyonası’nın en önemli kamplarından olan dönem arası kampta dikkat çeken oyunculardan olan Damla Üzel, kendine Yıldız Milli Takımında iyi bir yer edindi. Kendisine profesyonel bir spor kariyeri yapma şansı olan ve ilimizden profesyonel bir sporcu çıkacaktır bu da daha küçük sporculara bir örnek olacaktır.” (ue)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here