Damla Üzel, Milli Takım Kampı’na çağırıldı

11
Kırklareli Masa Tenisi sporcuları 2010 – 2011  sezonunun ilk yarısını A Grubu iller Türkiye Kupası 3.cülüğü ile bitirdiler.

HABER MERKEZİ
2010-2011 sezonunda alınan derecelere göre ilimiz sporcularının Milli Takımlar içinde yer edinmiş oldu.
Kırklareli Masa Tenisi sporcularından Damla Üzel 01-11 Şubat 2011 tarihlerinde ilimizde yapılacak olan “Yıldız ve Genç Masa tenisi Milli Takım kampı”’na sporcu olarak davet edildi. Önümüzdeki dönem Türk Masa Tenisi Milli Takımları’nın çekirdeğini oluşturacak olan bu kampın ilimizde olması da sporcumuz için ayrı bir şans. Çünkü kendi evinde ve antrenörleri nezaretinde gerçekleştirilecek olan Milli Takım Kampı’nda kendini göstermesi daha kolay olacaktır. Bu kamp ilimiz için de ayrı bir şans.
Konu ile ilgili olarak Masa Tenisi İl Temsilcisi ve antrenör Soner Polat şu açıklamalarda bulundu:
“Damla Üzel 1997 doğumlu ve yaklaşık 3 yıldır tüm Türkiye’nin gündeminde olan bir sporcumuz. Bu güne kadar Minikler Takım Türkiye Şampiyonluğu, 2008-2009 Türkiye Okullar Takım Şampiyonluğu, Minikler Ferdi ve Çiftler Türkiye 2.liği, Yıldızlar Ferdi ve Çiftler Türkiye 3.lüğü, Gençler Türkiye 5.liği bulunuyor. Sporcumuz 2010 yılı Avrupa Şampiyonası’nda Türkiye Genç Milli Masa Tenisi Takımı’nda oynayarak ilimizin ve ülkemizin gururu oldu. İlk kez mücadele ettiği Avrupa Şampiyonası’ndaki performansı ile Dünya sıralamasına giren Damla,  halen15 Yaş Altı Dünya Sıralaması’nda 180. sırada bulunuyor. Damla yurt dışına çıktıkça sıralamadaki yeri de yükselerek devam edecektir. Halen Türkiye Masa Tenisi 1. Ligi’nde Gençlikspor Takımı’nda oynayan (Ligde 4. durumda) Damla hedef olarak Süperligi istiyor.
 Kırklareli Merkez Karakaş mahallesinde oturan Damla Üzel Ailenin 2 çocuğundan biri. Kırklareli Cumhuriyet ilköğretim Okulu 8. sınıf öğrencisi olan Damla’nın bir erkek kardeşi var ve oda Masa Tenisi oynuyor. Damla spora 2005 yılında başladı ve sürekli gelişmeler göstererek Milli Takım’a kadar yükseldi. Hedefi ise Milli Takımın değişmez elamanı olmak.  
Ben buradan tüm velilere seslenmek istiyorum. “Sağlam kafa sağlam vücutta bulunur” dolayısıyla her şey de başarı öncelikle sağlıklı olmayla doğru orantılı sağlıksız olduktan sonra dünyanın en zeki insanı olsanız da kıymeti yok. Toplumumuzda spor okul başarısını engeller gibi çok yanlış bir kanı var ki bizim sporcularımız aldıkları Takdir ve Teşekkürlerle, kazandıkları okullarla bunu yıllardır ispatlıyorlar. Arkadaşları internet cafeler de, parklarda bahçelerde gezerken bizim sporcularımız salonlarda ter döktüler. Ben öncelikle Damla Üzel’i ve sonrasında tüm sporcularımı kutluyor, hepsinin Türk Milli Takımı’na aday olduklarını belirterek alınlarından öpüyor ve başarılarının devamını diliyorum.  
Masa Tenisi artık ilimizin tanıtımında roket rolü üstlenerek ilimizin adını Türkiye’nin her yerinde duyurup başarıyla temsil etmektedir, buna paralel olarak Türkiye Masa Tenisi Federasyonu faaliyetlerini alarak ilimizi hem tanıtmakta hem de maddi anlamda esnafımıza bir getiri sağlamaktadırlar. Son olarak ilimizde yapılacak olan Yıldız ve Genç Milli Takım Kampı ilimiz için ayrı bir tanıtım. Bu gurubun tanıtımımızı daha iyi yapabilmesi için tüm esnafımızı, sivil toplum kuruluşlarını sponsor olmaya davet ediyorum. Milli sporcumuz Damla Üzel ve diğer Milli Takım sporcularına ilimizdeki kampta başarılar diliyorum.” (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here